Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcısı Tzatzarov: İslam fevkalade güzel bir din

Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcısı Tzatzarov: İslam fevkalade güzel bir din


Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcısı Tzatzarov, İslamiyet'in radikalizm ile ilişkilendirilmesinin tamamen yanlış olacağını belirtti.

Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcısı Sotir Tzatzarov, İslamiyet'in radikalizm ile ilişkilendirilmesinin tamamen yanlış olacağını belirtti.

Bulgaristan Parlamento Başkan Yardımcısı, ırkçı ve aşırı milliyetçi Vatansever Cephe (PF) Eş Başkanı Krasimir Karakaçanov’un inisiyatifinde, parlamentoda "Bulgaristan'ın Milli Güvenliğini Tehdit Eden Radikal İslam" konulu toplantı düzenlendi.

Cumhuriyet Başsavcısı Tzatzarov, forumda yaptığı konuşmada İslam'ın tek başına radikallik içermediğini belirterek, "İslamiyet ile radikalizm arasında eşitlik kurulması tamamen yanlış olur" dedi.

Tzatzarov, 140'ı aşkın din ve dini akımının kayıtlı olduğu Bulgaristan'da yeni dinlerin kaydı konusunda daha titiz olması gerektiğini bildirdi.

"İslam fevkalade güzel bir din"
Açık oturuma katılan Devlet Milli Güvenlik Ajansı Genel Müdürü Dimitar Georgiev ise İslamiyet'in gayet güzel barışçıl bir din olduğuna dikkati çekerek, "Radikallik İslam'a bağlanamaz" ifadesini kullandı.

İslam dininin "fevkalade güzel bir din" olduğunu vurgulayan Georgiev, "Sorun varsa, o da radikalleşmeden kaynaklanır. Taslak olarak parlamentoda onay bekleyen Terörle Mücadele Yasasında bunlar ele alınmalı" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

26°
Detaylı Hava Raporu