'FETÖ ATO'yu üs olarak kullanıyor'

'FETÖ ATO'yu üs olarak kullanıyor'


Akit’e konuşan ATO Meclis Üyesi Atillahan Kurt: FETÖ'nün, Ankara Ticaret Odası (ATO)’yu üs olarak kullandığını söyledi.

Akit’e konuşan ATO Meclis Üyesi Atillahan Kurt: FETÖ, ATO’yu üs olarak kullanıyor
- ATO, FETÖ’nün Bank Asya’sına 140 Milyon lira aktardı

Ankara Ticaret Odası’nda 15 Temmuz FETÖ Darbe girişiminin ardından önceki gün düzenlenen olağanüstü meclis toplantısında şok iddialar ortaya atıldı. Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi Atillahan Kurt’un meclis kürsüsünden ortaya attığı iddialara göre Ankara Ticaret Odası’nı FETÖ’nun karargah olarak kullandığı, FETÖ’ye bağlı işadamlarının örgüte finans ve lojistik yardımda bulunduğu iddia edildi.

Ankara Ticaret Odası’nda 15 Temmuz FETÖ Darbe girişiminin ardından önceki gün düzenlenen olağanüstü meclis toplantısında şok iddialar ortaya atıldı. Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi Atillahan Kurt’un meclis kürsüsünden ortaya attığı iddialara göre Ankara Ticaret Odası’nı FETÖ’nun karargah olarak kullandığı, FETÖ’ye bağlı işadamlarının örgüte finans ve lojistik yardımda bulunduğu iddia edildi.

GAZETECİ İMAMLAR İŞ BAŞINDA

ATO kaynaklarından elde edilen bilgilere göre 2013 yılı Mayıs ayında düzenlenen ATO seçimlerinde Başkan Salih Bezci ile FETO imamları gazeteci STV Ankara Temsilcisi Abdullah Abdülkadiroğlu, kapatılan Kanaltürk Ankara Temsilcisi Faruk Mercan, işadamları Ayhan Atalay ve Koray Güngör Şanal isimleriyle anlaştığı ve bu anlaşma sonrası hükümete yakın çok sayıda personelin görevine son verirken örgüte finans desteği sağladıkları iddia edildi. ATO kaynaklarından edinilen bilgilerde Ankara Ticaret Odası’nın kamu ihaleleri, bilirkişi raporları ve fiyatlandırma gibi işlemlerden yıllık 3 milyar dolarlık bir sermayeyi yönettiği öğrenildi.

ŞOK İDDİALAR

İddialara göre ATO seçimlerini FETÖ’ye yakın işadamlarının kazanmasının ardından çok sayıda personelin işine son verildiği bu personelin fişlenerek tehdit edildiği ve kumpaslar kurulduğu öğrenildi. ATO yönetimini FETÖ’nün ele geçirmesiyle FETÖ imamlarından gazeteci Faruk Mercan’ın kardeşinin işe alındığı meclis üyesi Abdullah Abdülkadiroğlu’na da ticari işler verildiği iddia edildi. Son olarak önceki gün gerçekleştirilen ATO olağanüstü meclis toplantısında Meclis Üyesi Atillahan Kurt örgütün ATO’yu karargah olarak kullandığını iddia etti. AK Parti Genel Merkezi’ne komşu olan ATO’da olası bir darbe girişimi için bir dönem cephanelik saklandığını iddia etti. Kürsüden yaptığı konuşma esnasında konuşmasına müdahale eden Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ile konuşmacı Atillahan Kurt arasında sert tartışmalar yaşandı.

YARGIDAN KAÇMAK İÇİN EMNİYETE 15 MİLYON TL BAĞIŞ

Öte yandan ATO Yönetim Kurulu’nun üzerine atılı yasadışı dinleme, kumpas, örgüte yardım iddialarından kurtulmak için 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Ankara Emniyet’ine 15 milyon TL bağış kararı aldığı öğrenildi. 15 Milyon TL’nin işadamlarının kendi kazançlarından değil ATO’nun bütçesinden yapılacağı belirtildi. 17-25 Aralık soruşturması öncesinde Ankara Ticaret Odası Eski Genel Sekreteri Dücane Ergezen ve birçok meclis üyesinin yasa dışı dinlendiği ortaya çıkmıştı.

“FETÖ, ATO’NUN BÜTÜN İMKANLARI KULLANDI, KULLANIYOR”

Ankara Ticaret Odası seçimlerinin 3 yıl öncesinde tamamen Paralel Yapı’nın kontrolünde ve etkinliğinde yapıldığına dikkat çeken ATO Meclis Üyesi Atillahan Kurt Akit’e dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kurt, “ATO’nun yönetim kurulu ve meclis üyeleri tamamen Paralel Yapı’nın kontrolüyle gerçekleştirilmiştir. FETÖ, ATO’nun bütün imkanlarını kullanmış ve kullanmaya devam ediyor. FETÖ, yurt dışındaki ATO aracılığıyla gerçekleştirdiği tüm imkanları Paralel Yapı’ya nakledildi” dedi.

BANK ASYA’YA 140 MİLYON LİRA AKTARILMIŞ!

Dikkat çeken açıklamalarını sürdüren Atillahan Kurt, “17 Aralık sonrasında, ‘Acil Bank Asya’ya para lazım’ kampanyası başlattıklarında Ankara Ticaret Odası’nın 140 Milyon liralık parasını alıp İş Bankası’na gönderdiler. İş Bankası’da değişik mevduatlar üzerinden Bank Asya’ya şahıs mevduatlarına gönderdiler. ATO üzerinden FETÖ örgütünün bir kamyon yaptığı faaliyetler var” açıklamasında bulundu.

“ATO, ÜST DÜZEY BİR FETÖ ÜSSÜ OLARAK KULLANILIYOR”

Paralel Yapı’nın ATO imamı Ayhan Atalay’ın Amerika’ya kaçtığına dikkat çeken Atillahan Kurt, “Hakkında örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında çıkarılan tutuklama kararlarını önceden haber alan FETÖ imamı Ayhan Atalay Amerika’ya kaçmıştır. ATO bünyesinde 85-86 civarında FETÖ mensubu meclis üyesi vardır. 85-86 meclis üyesiyle FETÖ, ATO’ya komple hakim durumundalar. ATO’da toplam 186 meclis üyemiz var ve bu rakamın 86’sı FETÖ’cü ve tabii ki bir de bu 86 kişinin nüfus ettiği meclis üyeleri var. Ankara Ticaret Odası, FETÖ tarafından çok üst düzey bir üs olarak kullanılıyor” şeklinde konuştu.

BAŞKAN BEZİCİ: FETÖ’CÜLER VATAN HAİNİ

“ATO’nun FETÖ karargahı olarak kullanılıyor” iddiasına “ATO’nun hiç bir zaman ne FETÖ’nün karargahı ne de başka bir karargah” olmadığını iddia eden Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, 25 -30 civarında FETÖ sempatizanı meclis üyesinin olduğunu kabul ederek “Buradaki insanlar seçimle göreve geliyor. Seçimle gelen kişiler seçimle giderler. Meclis konuşmamda, ‘Halen terör örgütüne tabii olanlar burada kalmasın. Ben vatan hainleriyle aynı çatı altında kalmak istemiyorum. Lütfen istifa edin’ diye haykırdım. FETÖ’cüleri vatan hainleri olarak görüyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kilis'te askeri araç devrildi: 8 asker yaralı
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Katalonya geri adım atmayacak

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu