Millet darbe'nin başladığı o noktaya yürüyecek

Millet darbe'nin başladığı o noktaya yürüyecek


Boğaziçi Darbe kalkışmasının başladığı noktalardan biri olan ve onlarca şehidin verildiği Boğaziçi Köprüsü'nde gençler, darbeyi lanetlemeye hazırlanıyor

15 Temmuz darbe kalkışmasının başladığı noktalardan biri olan İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nde darbeciler lanetlenecek. Birçok dernek, vakıf ve camianın katılacağı/destek olacağı eylem 21 Temmuz Perşembe gecesi saat 22.00’de Marmara İlahiyat Fakültesi önünde başlayacak.

İlahiyat Fakültesi önünde buluşan kitle, Boğaziçi Köprüsü Anadolu Yakası girişine kadar yürüyecek. Darbe kalkışmasının başladığı ilk noktalardan birinde basın açıklaması yapılarak, katil darbeciler lanetlenecek, darbeyi püskürten duyarlı halk tebrik edilecek.

Bilindiği gibi darbe kalkışması gecesi Boğaziçi Köprüsü ulaşıma kapatılmış ve bunu duyan halk köprüye akın etmiş ve askerlerin karşısına dikilmişti. Askerleri ikna etmeye çalışan halka yakın mesafeden ateş açılmış ve onlarca insan katledilmişti. Katliama rağmen halk köprüyü terk etmemiş ve sabah askerleri teslim almıştı.

Teslim alırken halkın içinden bazı kişilerin askerlere “sert müdahale” ettiği iddia edilmiş ve bu haber/söylem gizli darbeseverler tarafından hemen sahiplenilmişti. Bu noktada şunun altını çizmek isteriz, bu tartışmayı başlatan ahlaksızlar sırça köşklerinde, rahat yataklarında uyurken “sert müdahale”de bulunduğu iddia edilen insanlar, kardeşlerinin, komşularının cesetlerini toplamaktaydılar.

Tankların karşısında dik duranları görmeyenlerin bu tarz ikiyüzlülüklerle, manipülasyonlarla uğraşmalarını da doğal karşılamaktayız.

Darbeyi püskürten tüm duyarlı insanlar perşembe akşamı Boğaziçi Köprüsü’ne yürüyecek. 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'den yeni açıklama "Eylemlerimiz devam edecek"
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Keşmir'de 6 sivil hayatını kaybetti

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu