Türkiye'den Suriye'ye bir kardeşlik kervanı

Türkiye'den Suriye'ye bir kardeşlik kervanı

  • 09 Aralık 2013 10:21


İç savaş ve şiddetli kış koşullarında sıkıntılı günler yaşayan Suriye halkına Türkiye'deki vicdan sahibi insanlardan bir destek daha geldi.

Suriye'de kış mevsimiyle bastıran aşırı soğuklar, temel gıda ve ihtiyaç maddelerine ulaşmakta zorlanan binlerce kişiyi ölüm tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı. Halep ve Humus'ta şiddetli soğuğa dayanamayan 2 çocuk donarak hayatını kaybetti.

Bu sıkıntılı günlerde Türkiye'deki gönüllü bir ekibin çalışmaları hayranlık uyandırıyor. Sosyal medya üzerinden harekete geçen farklı şehirlerdeki insanlar 4 haftada 12 tır dolusu yardım toplayarak Suriye'ye sevketmişler.

Toplanan yardımların ihtiyacın çok az bir kısmını ancak karşıladığını söyleseler de yardım kampanyasına ilginin giderek artması sevindirici bir durum.

Yürütülen çalışmaları onlardan dinliyoruz.
“Suriyeli kardeşlerimizin haklı mücadelelerini ve direnişlerini destekliyoruz deyip, bu muharebeyi tribünden izlemeyip, sahada aktif olarak çalışmayı ve gücümüzün yettiğince lojistik desteği bölgeye göndermeyi karar aldık ve “Suriye Kıyamına Yardımımız Devam Ediyor” adlı bir kampanya başlattık. Kampanya’yı Türkiye’nin çeşitli illerinde gören ve destek olan gönüllüler ile ülke çapına taşımayı başardık. Yalnızca İstanbul’da on küsur farklı depo açıldı. Türkiye genelinde ise on altı... Bu depolarda Suriye’ye gönderilmek üzere, kışlık kıyafet, gıda ve tıbbi malzeme toplanıyor. Bu toplanan malzemeler çuvallara doldurup tırlara yüklemek üzere depolanıyor. Depolar ve tırlar hazır oldukça Suriye’ye doğru yola çıkıyor. Şuan on iki tır Suriye’ye gönderildi. Kampanyaya uzatılan eller her geçen gün bu sayının artacağına işaret gösteriyor… İnşaAllah.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Referandum ısrarı Kuzey Irak'ı felakete sürükler
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Keşmir'de 6 sivil hayatını kaybetti

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu