Sisi yanlısı Mısır televizyonlarında skandal yayın !

Sisi yanlısı Mısır televizyonlarında skandal yayın !


Mısır’da darbeci Sisi’ye yakın bir kanal, Türkiye’de sokağa dökülen halkı darbe yanlıları olarak gösterdi.

2013 yılında cuntacı Sisiyönetimindeki ordu, seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi alıkoyarak ülkede kanlı bir darbe gerçekleştirdi.

Bugün Mısır’da Sisi karşıtı yayın yapan televizyon ve gazeteler varlığını yitirirken, darbeci kanallar da skandal yayınlarına devam ediyor.

Türkiye’nin iradesine yönelik yapılan darbe girişiminin patlak vermesiyle birlikte yalan ve provokatif yayınlara başlayan ve canlı yayınlar yapan kanallardan biri olan ON TV’de, cuntacıları geri çevirmek için sokağa dökülen halkı ‘darbeyi destekleyenler sokağa indi’ şeklinde yayınladı.

SİSİ DARBE GİRİŞİMİNİN KINANMASINI ENGELLEMİŞTİ

Darbeyle başa gelen cuntacı Sisi yönetimi, BM Güvenlik Konseyi’nin Türkiye’deki darbe girişimini kınamasına karşı çıktı.

BM Güvenlik Konseyi’nce hazırlanan tasarıda "tüm tarafların Türkiye’de demokratik yollarla seçilmiş hükümete saygı göstermesi gerektiğiö şeklindeki ifadeye,Mısır yönetimi, bir hükümetin demokratik yollarla seçilip seçilmediğini BM Güvenlik Konseyi’nin karar veremeyeceğini savunarak karşı çıktı.

 

Haber 7

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • dervis

    21 Temmuz 2016 10:40

    Cevap Ver

    iyi vala meyveyi biz yetistirelim baskasi gelsin yesin yok oyle yagma milli ruh sivil hu danin izniyle her seye hakimdir..devlete zarar veren babamda olsa ki severim atamdir hesabini sorarim

Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu