Devletin mahremi vardır

Devletin mahremi vardır


Başbakan Erdoğan, "Yasakların insanların fikir özgürlüğünde olmasında karşıyız, ama devletin mahremi vardır" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ Hükümet Caddesi'nde düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.

Erdoğan, bugün Tekirdağ'da ve ilçelerinde, sadece son 3 yıl içinde tamamlanan tüm hizmetlerin resmi açılışının yapılacağını ifade ederek,  "Farklı kalemlerde 318 trilyon liralık yatırım, eser ve hizmet bugün Tekirdağ ile buluşuyor" dedi.

Erdoğan, şunları kaydetti: "Artık Tekirdağ büyükşehir. Biz 'Tekirdağ büyükşehir olacak' dediğimiz zaman muhalefet, başta CHP 'Olamaz böyle bir şey' dedi. Şimdi merak ediyorum, 30 Mart'ta, bu anamuhalefet acaba Tekirdağ'a nasıl gelecek? Ne diyecek? 'Biz büyükşehiri daha iyi yönetiriz mi' diyecek."

-"Bunun adı özgürlük değil"

Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu'nun gizli ibareli belgelerinin haberlere konu edilmesiyle ilgili olarak, "Üzerinde gizlilik belgesi olan ve Milli Güvenlik Kurulu toplantılarındaki bilgilerin sızdırıldığı ortaya çıktı. Hükümeti fişlemekle suçlayanlara sesleniyorum; hükümeti fişlemekle suçlayanlar öncelikle acaba bu istihbari bilgileri, bu gizlilik bilgilerini acaba bu adamlarınıza, yandaşlarınıza kimler sızdırdı bunu ortaya koyun. Anayasamızda bu konularla ilgili çok açık net yasaklar var" dedi.

Erdoğan, "Yasaklar insanların fikir özgürlüklerinde olursa biz karşıyız, ama devletin öyle mahremleri vardık ki bu mahremleri kimsenin teşhir etmeye, ifşa etmeye hakkı yoktur. İnsanların da kendilerine ait mahremleri vardır, bunları da kimsenin teşhir etmeye hakkı yoktur. İşte bununla ilgili olarak gerek Başbakanlık gerek Milli Güvenlik Kurulu gerek Milli İstihbarat Teşkilatı suç duyurusu yaptı" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Bakıyorum da bazı medya kuruluşları maşallah el ele vermişler, bunlar düne kadar hiç bir araya gelemezlerdi, şimdi bir araya gelmeye başladılar. Bunu özgürlük olarak iddia ediyorlar, bunun adı özgürlük değil, bunun adı düpedüz bu ülkeye, bu vatana ihanettir, başka birşey değildir" 

-Ergene Havzasındaki çevre kirliliği

Başbakan Erdoğan, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin bulunduğu Ergene Havzasına yönelik projelerini bulunduğunu da belirterek, şöyle devam etti:

"Bu havzadaki toplam belediye sayısı 53, nüfus 1 milyon 150 bin kişi. Bu havzada 2 bin 37 adet sanayi tesisi bulunuyor. Ergene Havzası, Trakya maalesef çok hızlı şekilde kirleniyor, tabii güzellikler hızlı şekilde bozuluyor. Belediyelerin bu meseleyi çözmesi gerekirdi, bunların da tamamına yakını CHP belediyesi. Bu belediyeler ne yazık ki bu sorunu çözmedi, çözemedi. Biz, bu adımı atacağız dedik, çünkü hiçbir proje üretmediler. Çevre deyince, ağaç deyince, yeşil deyince istismar etmek için öne çıkanlar bu kirlilik karşısında ne yazık ki sustular, konuşmadılar. Neredeydi Geziciler, Ergene Çayını niye gelip de görmediler, o kirliliği niye görmediler, oralara atık suyu atanların niye görmediler?

Hani bunlar çevreciydi, nerede bunların çevreciliği? Laf ola beri gele, bunlarda böyle bir şey yok. Polise taş atmak, polise hakaret etmek, kanlı terör örgütleriyle hareket etmek konusunda maşallah çok becerikliler, ama işe gelince orada yoklar, proje üretmeye gelince orada yoklar, uygulamaya gelince orada yoklar. Yıllardır Trakya bölgesinde belediyelerini bir kısmını onlar idare ettiği halde neredesiniz, Ergene boyunca hiçbir meseleye çözüm üretemediler, hiçbir derde deva olamadılar, taş üstüne taş maalesef koyamadılar."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Yarın Kılıçdaroğlu ile Görüşecek!
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
Bir darbede Merkel'den

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu