Wikileaks üzerinden kanlı plan

Wikileaks üzerinden kanlı plan


ABD'nin diplomatik belgelerini sızdırarak adından söz ettiren Wikileaks grubu, Türkiye ile ilgili belgeler açıklayacağını açıkladı.

Uluslararası desteği arkasına alan FETÖ darbecileri, başarısız olunca yardımlarını hacker grubu Wikileaks yetişti. Amerika’daki diplomasi belgeleri, Arap Baharı ve Panama Leaks gibi ABD karşıtı görünüp ancak ABD derin devletinin çıkarına olan operasyonlara imza atan ekip Türkiye’yi hedefine koydu. 

Türkiye ile alakalı yüz binden fazla belgeyi açıklayacağını duyuran grup, demokratik yollarla seçilen hükümeti değil de darbecileri destekleyen konumu tercih etmesi dikkatlerden kaçmadı.


Plan, kanlı bir iç savaş mı?


Demokrasi taraftarı her kesimden insanın sokakları doldurduğu bu günlerde, yayınlanmak istenen yüzbinlerce sözde yolsuzluk ve rüşvet belgesi ile başta solcu marjinal gruplar olmak üzere darbeyi destekleyen kesim sokağa çıkarılmak isteniyor. Böylece kanlı bir iç savaşın altyapısı hazırlanmış olacak.


FETÖ bağlantısı deşifre edilmişti


Wikileaks skandalının engellenmesi için 2011’de harekete geçen ABD hükümeti, Wikileaks lideri Julian Assange’ın en yakınındaki isimlerden yola çıkarak kuruluşun kamuoyundaki pozitif itibarını yok etmeyi amaçladı.

Bunun için grubun lideri Assange’ın yanında yer alan ve 20 yıl hapsi istenen Sabu lakaplı Xavier Monsegur isimli hacker hedef seçildi ve 7 Haziran 2011’de de New York’un Manhattan bölgesinde kaldığı dairede kıskıvrak yakalandı.
Twitter hesabından açıklama yapan grup, "Türkiye’nin politik güç yapısı ile ilgili açıklayacağımız 100 binden fazla belge için savaşa hazır olun" ifadelerini kullandı.

 

Bharara’nın adamı serbest bırakıldı

 

FBI, Monsegur’a tek bir şart sunmuştu: “Ya bizim adımıza çalış ve Wikileaks aleyhinde delil oluştur ya da hayatının sonuna kadar hapiste kal. ”Monsegur, bu teklifi çok geçmeden kabul etti. Sabu, Bharara’nın yönetiminde Wikileaks adına çalışan isimlerin peşine düştü. Monsegur, ilk olarak FBI tarafından dünyanın en tehlikeli siber korsanı olarak aranan Anonymous üyesi Jeremy Hammond’ı devşirdi. Hammond, Savcı Bharara’nın yönettiği Monsegur’dan aldığı talimatları bir bir uyguladı. 


Gezi’de cemaate destek verildi


Aralarında Türkiye’deki kamu sitelerinin de yer aldığı yüzlerce siteye siber saldırı gerçekleştirerek bu bilgiler Redhack gibi gruplarla paylaşılarak kamuoyu oluşturuldu. Savcı Bharara, FBI adına yönettiği Xavier Monsegur’a olan borcunu 27 Mayıs 2014’te ödedi. Bharara, Sabu hakkındaki suçlamaların düşürülmesini sağlayarak muhbiri özgürlüğüne kavuşturdu. Monsegur’un yönetiminde bilgileri Redhack ile paylaşayan Jeremy Hammond’ı ise 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bharara, Monsegur ve Hammond davalarına bakan Hakim Loretta Preska’ya sunduğu iddianame ile FBI muhbirinin sergilediği “üstün işbirliği”ni anlattı.

Bharara’nın FBI adına yönettiği Sabu lakaplı Xavier Monsegur adlı tetikçi muhbirin Gezi olayları sırasında Türkiye’ye karşı siber saldırılar düzenlemeye devam edip etmediğine ilişkin soruya Bharara’nın sözcüsü “yorum yok” yanıtını vermişti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Yarın Kılıçdaroğlu ile Görüşecek!
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
Bir darbede Merkel'den

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu