Darbe sonrası skandal açıklama : Önce Erdoğan öldürülmeliydi !

Darbe sonrası skandal açıklama : Önce Erdoğan öldürülmeliydi !


Foreign Policy Dergisi, 'Başarılı bir askeri darbe için ne gerekir?' diye sorup, 'Önce lider öldürülmeliydi' cevabını verdi.

Cuma gecesi Pensilvanya'dan gelen talimatla ordu içindeki bazı hainlerin başlattığı darbe girişimi bütün dünyada ses getirdi. Güçlü Türkiye'nin, söz konusu girişimde de yüzünün akıyla çıkmasından rahatsız olan Batı'nın bazı kalemleri ise yine şarlatanlığını gösterdi.

İLK LİDERİ ÖLDÜRMELİYDİLER

Bir yandan dünyanın en etkili dış politika dergisi Foreign Policy, 'Başarılı darbenin ilk kuralı olan hükümetin başını ele geçirme ya da öldürmeyi gerçekleştirmediler' şeklinde akıl almaz bir yorumda bulunurken, ABD'nin eski askerleri de 'darbe olsaydı iyi olurdu' şeklinde korkunç ifadeler kullandılar.

Washington D.C.'de Türkiye'de olası darbe olasılıklarının konuşulduğu iddiaları da böylece güçlendi. İşte o akıl almaz yorumlar:

Foreign Policy dertgisinde Edward Luttwak tarafından hazırlanan yazıda şöyle denildi: "Başarılı bir askeri darbe için iki numaralı kural darbenin müdahaleye katılmayan birliklerinin psifize edilmesi ya da darbeden çok uzak bölgelerde olmasıdır."

ERDOĞAN'I BOŞ BIRAKTILAR

Her şeyden önce hükümetin başını almak ya da öldürmek. Erdoğan'ı taraftarlarına darbeye direniş çağrısı yapabilecek şekilde boşta bıraktılar.

DARBE OLSA BİZ KAZANACAKTIK

ABD'de ünlü emekli Yarbay Ralph Peters, Fox News'te yaptığı yorumda, "Eğer darbe başarılı olsaydı İslamcılar kaybedecek ve biz kanacaktık" şeklinde konuştu. Ben Shapiro da "İslamcı Başkan Erdoğan'a karşı askeri darbe. Bu çok iyi bir gelişme" dedi.

ERDOĞAN NEFRETİ BİTMİYOR

İngiliz The Economist dergisinde yayınlanan haberde de demokrasinin kurtuluşu takdirle karşılanacağına yine 'Erdoğan senaryoları' çizilerek şu ifadelere yer verildi:
"Birçok ordu mensubu giderek otoriterleşen Erdoğan'dan rahatsızdı."

 

Haber 7

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Uluslararası topluma Arakan çağrısı
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
"Yemen'de onlarca DEAŞ militanı öldürüldü"

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu