Nur Partisi "evet" diyecek

Nur Partisi "evet" diyecek

  • 05 Aralık 2013 15:45


Mısır'da Nur Partisi Genel Başkanı Mahyun, referanduma katılacaklarını ve "evet" oyu kullanacaklarını açıkladı.

Mısır'da Selefi eğilimli Nur Partisi Genel Başkanı Yunus Mahyun, referanduma sunulması beklenen anayasa için "evet" oyu kullanacaklarını açıkladı.

Mahyun, düzenlediği basın toplantısında, cumhurbaşkanının onayının ardından referanduma sunulacak anayasa taslağına ilişkin, "Nur Partisi Genel Başkanı olarak parti içinde yaptığımız görüşmelerin ardından referanduma katılma ve evet oyu kullanma kararı aldık" dedi.

Mısır halkına referandumda "evet" oyu kullanma yönünde çağrıda bulunan Mahyun, "Biz inanıyoruz ki bu zor şartlar altında halkın taleplerine cevap verecek, yeterli bir anasaya hazırlandı. Anayasa, ülkenin kaos girdabına sürüklenmemesi ve istikrarın sağlanması yolunda atılmış ilk adım olma özelliğini taşıyor" ifadelerini kullandı.

Mahyun, referanduma katılım ve evet oyu kullanılmasının, ülkenin yüksek menfaatleriyle örtüştüğünü vurgulayarak, ilerleme kaydetmek için bunun gerekli olduğunu savundu.

Anayasa Hazırlık Komisyonu'na katılanların Mısır halkının tamamı için bir anayasa yazıldığının bilinciyle hareket ettiğini dile getiren Mahyun, ülkenin menfaati için komisyona katıldıklarını aktardı.

Nur Partisi'nin Mısır halkının çoğunluğunu temsil ettiğini öne süren Mahyun, İslami kimliğin ve İslami kuralların uygulanması noktasında birçok kişiyle fikir ayrılığına düşmelerine rağmen çaba sarfettiklerini dile getirdi.

Mahyun, mevcut taslakta toplumun temel unsurları ve değerleri ile hak ve özgürlükler arasında dengenin sağlandığını iddia etti.

Nur Partisi'nin Anayasa Hazırlık Komisyonu'nda biri asil diğeri yedek olmak üzere iki temsilcisi yer alıyordu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu