Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Konya Ovası Projesi büyük oranda tamamlandı

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Konya Ovası Projesi büyük oranda tamamlandı


Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, merkezi hükümetin Konya'ya yaptığı desteklerin önemli olduğunu belirterek, 'Bunlardan bir tanesi Konya Ovası Projesi'ydi. Büyük oranda tamamlandı." dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Merkezi hükümetin Konya'ya yaptığı destekler önemlidir. Bunlardan bir tanesi Konya Ovası Projesi'ydi. Büyük oranda tamamlandı." dedi.

Kurtulmuş, Uluslararası Kültür Turizmi ve Medya Kurultayı'nın açılışı için geldiği Konya'da, Vali Yakup Canbolat'ı makamında ziyaret etti.

Numan Kurtulmuş, valilikteki şeref defterini imzaladıktan sonra basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından Konya Büyükşehir Belediyesine geçti. Kurtulmuş'u burada Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı karşıladı.

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada, Konya'nın bir huzur şehri olduğunu ve bunun da kente girer girmez anlaşıldığını söyledi.

Konya'nın her yerinden tarih ve medeniyet fışkırdığını ifade eden Numan Kurtulmuş, Anadolu'da böyle kentlerin varlığına işaret ederek, bunların başında da Konya'nın geldiğini belirtti.

Kurtulmuş, Konya'nın kültür ve medeniyet şehri olduğunu dile getirerek, şehirlerin ve ülkelerin maddi imarı kadar, manevi imarının da önemli olduğunu vurguladı.

Konya'nın en gelişmiş şehirlerden biri olduğuna dikkati çeken Numan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Merkezi hükümetin Konya'ya yaptığı destekler önemlidir. Bunlardan bir tanesi Konya Ovası Projesi'ydi. Büyük oranda tamamlandı. İnşallah önümüzdeki dönemde geri kalan unsurlarının da tamamlanarak, entegre projelerin bitirilmesi, merkezi hükümetin, Konya ve çevresiyle ilgili öncelikli çalışmalarından birisidir. Yine Konya Çevre Yolu projelendirilmiş ve yatırım programı kapsamına alınmış, bir kısmı da yapılmış, geri kalanı da yapılacak bir projedir. Burada da bir aksama olmayacak, Konyalı hemşehrilerimize, dostlarımıza bir kere daha hatırlatmak isterim."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu