Küstah Almana haddini bildirin

Küstah Almana haddini bildirin


Berlin-Ankara hattında Alman milletvekillerinin İncirlik Üssü’ndeki Alman askerlerini ziyaret etmesine izin vermeyince Almanlar adeta çılgına döndü. Terbiye sınırlarını aşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “şantajcı ve terör babası” zırvasında bulunan Sol Partili Sahra Wagenknecht’a, “Almanya’ya ve Sahra’ya haddini bildirin” tepkisi geldi.

Berlin-Ankara hattında Alman milletvekillerinin İncirlik Üssü’ndeki Alman askerlerini ziyaret etmesine izin vermeyince Almanlar adeta çılgına döndü. Terbiye sınırlarını aşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “şantajcı ve terör babası” zırvasında bulunan  Sol Partili Sahra Wagenknecht’a, “Almanya’ya ve Sahra’ya haddini bildirin” tepkisi geldi.

İYİCE HADSİZLEŞTİLER

Türkiye’nin İncirlik Üssü konusunda Merkel’in taleplerini reddetmesini eleştiren Almanya Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Sahra Wagenknecht isimli bir vekil,  terbiye sınırlarını aşarak hadsizleşti. Sol Partili  Wagenknecht, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik, “Alman hükümeti, kendisini dış politikada bir şantajcı ve terör babasına bağımlı kılmayı sürdüremez” skandal ifadelerde bulundu. Öte yandan aynı Alman vekil, Almanya’nın terör örgütü PKK’ya ve örgütün militanlarına verdiği desteğe hiç değinme cesaretini gösteremedi.

AVPUPA’NIN GÖBEĞİNDE TERÖR SERGİSİNİ AÇAN KİM?

Alman vekilin Erdoğan’a yönelik edebsizce sözlerinin, Avrupa Parlamentosu’nun önünde terör örgütü PKK’nın elebaşı Öcalan ve PYD üyesi teröristleri gösteren fotoğrafların yer aldığı serginin açılışıyla aynı güne denk gelmesi de manidar bulundu. Alman vekil Wagenknecht’ın Avrupa Parlamentosu önünde defalarca kurulan terör çadırına sessiz kalması Almanya’nın gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koydu.

‘SANTAJCI VE TERÖR BABASI’ SÖZÜNÜ AYNEN İADE EDİYORUZ

Alman vekil Sahra Wagenknecht’ın Erdoğan’a yönelik sözlerini diplomakit nezakete aykırı ve edepsizce ifadeler olarak değerlendiren Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Barış Adıbelli, “Almanya’daki bütün siyasi partilerde bir Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı var. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a yönelik “şantajcı ve terör babası” suçlamasını Sahra Wagenknecht’a aynen iade ediyoruz. Dönsün kendi partisindeki ve Brüksel’de çadır kuran PKK’lı teröristlere baksın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde bulunan bir askeri üsse elbette egemenlik hakkımız gereği kimin gelip kimin gelmeyeceğine biz karar veririz. Almanya’da da benzer üsler var ve Almanya’nın izni olmadan bizim devlet adamlarımız elini kolunu sallayarak gidebiliyor mu? Hayır. Almanya, terör örgütü PKK’ya yıllardır kucak açmış durumda ve bu desteğini hâlâ sürdürüyor” 

şeklinde konuştu.

Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Sahra Wagenknecht’ın kendi sıfatlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’da gördüğünü belirten Diyarbakır eski Milletvekili ve Eğitimci-Yazar Ömer Vehbi Hatipoğlu, “Bu ukala, şımarık siyasetçilerinin ortaya koyduğu Alman politikası kısa vadede Almanya’nın aleyhine sonuçlar doğuracaktır. Avrupa Birliği, kendini bilmez ve şımarıkça tavırları sürdüren politikacılar yüzünden zaten çıkmaza girmiş vaziyettedir” sözleriyle tepkisini gösterdi.

SAHRA KENDİ PARTİSİNDEKİ PKK’LILARI TEMİZLESİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a  “şantajcı ve terör babası” nitelemesinde bulunan Alman vekil Sahra Wagenknecht’ın Sol Parti’sinde PKK sözcülerinin olduğuna dikkat çeken Almanya Yenilik ve Adalet Partisi (BIG) Genel Başkan Yardımcısı İsmet Mısırlıoğlu,“Türkiye’ye yönelik terör suçlamasında bulunan Sahra Wagenknecht önce kendi partisindeki PKK’lıları temizlesin. Alman Sol Partisi dünyadaki bir çok terör örgütlerini destekleyen bir partidir. Sol Parti içinde Türkiye kökenli milletvekillerinin hepsi PKK’lıdır. Ey Sahra Wagenknecht, haddini bil ve bize terör konusunda ders vermeye kalkışma. Sen ilk önce partin içendeki eli kanlı terör örgütlerinin sözcülerine iki söz söyle” dedi

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu