Aydın Doğan'ın uyanıklığına mahkeme başkanı 'dur' dedi

Aydın Doğan'ın uyanıklığına mahkeme başkanı 'dur' dedi


Aydın Doğan’ın yargılandığı akaryakıt kaçakçılığı davasında Doğan gurubu avukatlarının dosyayı Mersin’e götürmek üzere giriştiği bir hamle mahkeme başkanının kritik sorusu üzerin boşa çıktı

Aydın Doğan ve 47 kişi hakkında, Petrol Ofisi'nde (POAŞ) örgütlü bir şekilde akaryakıt kaçakçılığı yaptıkları suçlamasıyla İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılırken bir dava da Mersin Gümrüğü'ndeki akaryakıt kaçakçılığı sebebiyle Mersin Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılmıştı. Mersin'deki davada sadece Aydın Doğan'ın kızı sanıktı.

Mersin Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu güne dek 6 duruşma yapıldı. Aydın Doğan'ın İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dünki duruşmada Aydın Doğan'ın avukatları Mersin'deki davayla İstanbul'dakinin birleştirilmesini talep etti. Yani talepleri yargılamanın Mersin'e gitmesiydi. Avukat Köksal Bayraktar, bir kişinin aynı suçtan iki kez yargılanamayacağını savundu.

"NEDEN MERSİN'DE BİRLEŞTİRME TALEBİNDE BULUNMADINIZ?"

Mahkeme başkanı Mustafa Karayıldız ise Mersin'deki mahkemede 6 kez duruşma yapıldığın, kendi baktıkları dosyanın ise birkaç ay önce mahkemeye ulaştığını ancak Mersin'le birleşme talebinin gelmediğini belirtti ve "Neden Mersin'de birleştirme talebinde bulunmadınız?" diye sordu. Bu soru üzerine ne diyeceklerini bilemeyen avukatlar zor duruma düştü. Duruşma da 23 Kasım'a ertelendi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu