Venezuela'da limanların yönetimi orduya bırakıldı

Venezuela'da limanların yönetimi orduya bırakıldı


Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, gıda ve ilaç dağıtımındaki suistimaller ve yolsuzlukların önüne geçmek amacıyla ülkedeki beş ana limanın kontrolünü orduya devretti. Maduro'nun emriyle kurulan Padrino'nun yönetimindeki "İkmal Komutanlığı" biriminin, Venezuela'da temel gıda ve ilaç ihtiyaçlarının temin ve dağıtımını üstleneceği kaydedildi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, gıda ve ilaç dağıtımındaki suistimaller ve yolsuzlukların önüne geçmek amacıyla ülkedeki beş ana limanın kontrolünü orduya devretti.
Maduro tarafından dün imzalanan kararnamede, gıda kriziyle mücadele kapsamında, Guanta, La Guaira, Puerto Cabello, Maracaibo and Guamache limanlarının kontrolünün, Savunma Bakanı Vladimir Padrino'ya verildiği açıklandı.
Maduro'nun emriyle kurulan Padrino'nun yönetimindeki "İkmal Komutanlığı" biriminin, Venezuela'da temel gıda ve ilaç ihtiyaçlarının temin ve dağıtımını üstleneceği kaydedildi.
Padrino da yaptığı açıklamada, ülkede ana limanların, gıda depolarının, birçok özel ve kamu ithalat firmasının kontrolünü ele aldıklarını belirtti. Amaçlarının ülkeyi askerileştirmek olmadığını söyleyen Padrino, konunun "ulusal güvenlik" kapsamında ele alınması gerektiğini söyledi.
Venezuela'daki gıda sıkıntısı ve yağmalama vakaları sonrası ülke genelinde yaşanan olaylarda beş kişi hayatını kaybetmişti.
Devlet Başkanı Maduro, ülkedeki gıda üreticileri ve süpermarketleri fiyat spekülasyonu için gıda stoklamakla suçlamış, "ekonomik savaş" olarak nitelendirdiği ekonomik krizden çıkış için ülkedeki temel gıda ihtiyaçlarının temin ve dağıtımını yeni kurduğu Yerel Üretim ve Dağıtım Komitesine (CLAP) devretmişti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu