"Tarık Toros'un günahını almışız!".

"Tarık Toros'un günahını almışız!".


Sabah gazetesi yazarı Fahrettin Altun, paralel yapı soruşturmalarında haklarında gözaltı kararı çıkanlardan yurt dışına kaçanları gündeme getirdi....

Onlar kaçmadı. Yurtdışına yerleşme kararı aldı! Amaçları çocuklarını yurtdışında okutmak. Uzak kıyılara yelken açmaları hep ondan. Paralel yapı soruşturmaları, dış güçlerden aldıkları emirle memleketi ateşe atmaları, yenilince topuklamaları değil.

En son Tarık Toros kendisini bu şekilde aklamaya çalıştı.

Twitter'dan kendisinin kaçtığını söyleyenlere demediğini bırakmadı. "Kaçmadım, zaten yurtdışındaydım" diyor Toros. Günahına girmişiz meğer! Bir şeyler duyduğu için kaçmamış. Doğrudan maceraya atılmış, şöyle bir açılmış!

Dikkat edin tüyenler örgütün tepesindekiler ve yüksek maaşlı elemanları. Devlette yapılanan paralel yapı mensupları ise gözaltına alınacaklarını öğrenir öğrenmez avukat arayışına çıkıyor. Eğer örgüt onu yurtdışına kaçırmaya değer bulmazsa tabii. Bir de örgütün kurduğu endüstriden geçimlerini sağlayanlar var. Onlar da ne yazık ki bu kirli yapıyı ayakta tutmak için canhıraş bir gayret içine giriyorlar. Bu kirli yapı onların çabalarıyla ayakta duruyor. Ancak bu kirli yapıyı yönetenler bu kitleyi çoktan satıp yurtdışına kaçmış durumda. Bir de oradan ahkâm kesiyor, manipülasyon yapıyor, ülkenin iç bütünlüğünü, güvenliğini tehlikeye atacak adımlar atıyorlar.

.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu