'Gülen neden sarayda yaşıyor' dedi, kovuldu

'Gülen neden sarayda yaşıyor' dedi, kovuldu


FETÖ yurtlarında kalan Pakistanlı Talha Balakh’i Akit’e konuştu. Balakh’i, “Yurttaki abiye, biz yarı aç yarı tok yaşarken, hocamız nerede yaşıyor? diye soru sordum. Hocaefendi niye böyle bir sarayda yaşıyor dediğimde kızdı. Kaldığım evden alıp, Yenisahra’daki bir eve yerleştirdiler” dedi.

Akit, FETÖ’nün Orta Asya ve Pakistan’da yaşayan fakir ve başarılı gençleri nasıl tuzağa düşürüp robotlaştırdığını ortaya koyan önemli bir tanığa daha ulaştı. 4 yıl boyunca Türkiye’de FETÖ yurtlarında kalan Pakistanlı Talha Balakh’i, örgütün Pakistan’daki gençleri çeşitli vaatlerle Türkiye’ye getirdiğini, buradaki gibi sızma çalışmasında kullanmak için programlayıp tekrar memleketlerine gönderdiğini söyledi. İstedikleri bölümü okumayacağını söyleyip, Fetullah Gülen’in ABD’deki malikanesini sorgulamaya başlayınca başına gelmeyen kalmadığını anlatan Balakh’i, “Said Nursi sürgün edildi, birkaç kez zehirlendi, yokluk içinde yaşadı ama hocaefendi niye böyle bir sarayda yaşıyor dediğimde kızdı. ‘O sarayda değil, kampta yaşıyor, o evin küçücük bir odasında yaşıyor’ diyerek beni tersledi. Sanıyorum o zaman benim artık kendileri için faydalı olamayacağımı anladılar” dedi.

FETÖ’nün “Pakistan’daki Paktürk lisesinden mezun oldum ve oradaki ağabeyler seni Türkiye’ye göndereceğiz, burada burslu iyi bir eğitim alacaksın dediler. Babamın da oluruyla 2011 yılında Türkiye’ye geldim” şeklinde konuşan Balakh’i, örgütün Çamlıca’da Kur’an kursu görünümünde bir evi olduğunu, burada seçilmiş yabancı öğrencilere Türkçe eğitimi verildiğini ifade etti. “Okullara başvurular başlamıştı ve tercihlerde istemediğim halde zorla ilahiyat yazdırdılar. İnşallah çıkmaz diye düşündüm. Daha sonra Marmara İlahiyatı kazandığımı öğrendim. Abilere ben ilahiyatı okumayacağım dememe rağmen, ‘ya oku ya da ülkene geri dön’ dediler. Çok korkmuştum ve ne yapacağımı bilemedim. Yalan yanlış vaatlerle ve tehditlerle zorla bu bölümü kabul ettirdiler” diyen Pakistanlı Talha Balakh’i istikbalinin gasp edildiği sürecin bundan sonra başladığını kaydetti.

Balakh’i Türkiye’de yaşadıklarını ve örgütün genç beyinleri ele geçirme yöntemlerini şöyle anlattı: “1 ve 2 sene güzel geçti. Ben sorgulamıyor talimatlara itaat ediyordum. Asıl problemler 3 sene başladı. İlahiyat okumak istemediğimi ülkem Pakistan’da insanların doktora, mühendise ihtiyacı olduğunu söyleyince her şey bir anda değişti. Toplanan paraları görüyorduk. Bu paralar nereye gidiyor diye sordum. Şu an cemaatten kopan arkadaşım Fetullah Gülen’in ABD’deki sarayının fotoğrafını gösterdi. Biz yarı açı yarı tok yaşarken, 3 ay burs almazken, hocamız nerede yaşıyor. Abiye bunu sordum. Said Nursi sürgün edildi, birkaç kez zehirlendi, yokluk içinde yaşadı ama hocaefendi niye böyle bir sarayda yaşıyor dediğimde kızdı. ‘O sarayda değil, kampta yaşıyor, o evin küçücük bir odasında yaşıyor’ diyerek beni tersledi.

GÜNLERCE AÇ SUZUZ KALDI

Sanıyorum o zaman benim artık kendileri için faydalı olamayacağımı anladılar. Kaldığım evden alıp Yenisahra’daki bir eve yerleştirdiler. Artık bursu kimden alacağımı bile bilmiyordum ve ilk iki ay burs almamıştım. Dönem bitmişti zaten ve yeni dönem başladığında bu problem olmayacak diye düşündüm ama maalesef öyle olmadı. Yenisahra’da 3 ay kaldım. Oradan İçerenköy’deki bir eve yerleştirdiler. Dönem başlamıştı param yoktu ve kitaplarım da yoktu. Yine de bir şekilde okula gidiyordum. Sınavlar oldu ve ben hiçbir dersi geçemedim. Beni gözden çıkardıkları için artık ilgilenmiyorlardı. Kendimi dilenci gibi hissediyordum. Bir gün bir şeyler yiyordum bir başka gün açtım. 2 gün üst üste tek lokma ekmek yemeden kaldığımı hatırlıyorum. Sonra Pakistanlıların mesulü abi benimle görüştü. İlahiyatı devam etmemi istedi ama ben kabul etmedim. Bunun üzerine; ‘sen Pakistan’a geri git artık burada sana bir gelecek yok, hem orada çalışır para kazanırsın’ dedi.

Bu insanlar 4 senemi bu şekilde çaldı. Eşyalarımı aldım kuzenlerimin yanına geldim. Ailem benim bu durumumdan habersiz ‘çocuğumuz okuyor ve yakında mezun olup hayatımızı değiştirecek’ diye ümit ediyorlar. 10 kardeşim var. 13 kişilik ailemin en büyük çocuğuyum. Babam karnımızı sadece pirinçle doyurabileceğimiz kadar para kazanabiliyor. Siz sabah akşam sadece pirinç pilavı ve su dışında başka bir şey yememenin ne demek olduğunu bilir misiniz? Gelecek sene benim mezun olacağım diye düşünüyorlar. Ailem bu kadar zor durumdayken ben onlara nasıl söylerim durumumu. Annem her aradığımda ‘ne zaman mezun olacaksın yavrum’ diyor. ‘Ne zaman babana ve kardeşlerine yardımcı olacaksın’ diye soruyor. Türklerin kardeş ülke olarak gördüğü Pakistanlı gençlere yapılanlara bakar mısınız.. Bunlar mı hizmet? Bunlar mı Allah rızası için hareket eden adamlar…

PAKİSTAN’A SIZMAK İÇİN KULLANIYORLAR

Orta Asya, Afrika, Pakistan ve diğer bölgelerden getirdikleri kaç gencin daha hayatını mahvettiler bilmiyorum. Sırf Pakistan’a sızma girişimlerine rıza göstermedim diye hayatımı kararttılar. Sözde Hizmet, ele geçirmek istediği ülkeyi önce analiz ediyor. O ülkenin hassasiyetleri ve zaaflarına göre öğrenci profili belirliyor. Örneğin Pakistan’a sızmak için İslami değer ve kavramlar üzerinden hareket etmek zorundalar. Bu sebeple Türkiye’ye getirdikleri gençleri ilahiyata yönlendiriyorlar. Pakistan’daki insanları kandırmak için din adamı yetiştiriyorlar. Zaten dikkat edecek olursanız Türkiye’de bu yapının kurucuları ilahiyat ya da öğretmenlikten gelme. Temelleri böyle atıyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istiyorum. Tek isteğim Türkiye’de istediğim bölümde okuyup Pakistan’ın yeninden inşasına, aileme faydalı bir insan olmak. Allah rızası için bana yardım edin.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu