Tuzu kuru Ahmet Bey  .

Tuzu kuru Ahmet Bey .

  • 13 Temmuz 2016 07:31


Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın, Antalya’ya inen ilk Rus turist kafilesinin törenle karşılanmasını eleştiren yazısına, Antalyalı turizmcilerden tokat gibi cevap geldi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın, yasakların kalkmasının ardındanAntalya'ya inen ilk Rus turist kafilesinin karşılanış şeklini eleştiren yazısına, Antalyalı turizmcilerden tokat gibi cevap geldi. Ahmet Hakan, 'ilk Rus kafilesi Antalya'ya inerken herkes ağlıyordu' başlıklı yazısında uçak karşılama töreni ile dalga geçmişti. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, "Ahmet Hakan, yaklaşık 500 bin kişinin işsiz kalma riski ile karşı karşıya kaldığı turizm sektörünün belli oranda rahatlamasının sağlanması ile ilgili bütün herkesin olumlu karşılayacağı bu durum ile dalga geçmiştir" diyerek, yaşanan sürecin önemine dikkat çekti. İRONİK CEVAP İronik bir dil kullanan Kızıldağ, "Vatansever yazarımız Ahmet Hakan'ı tebrik ediyorum. Kendisi, bugüne kadarki kör bakış açımızı düzelterek bizi uyandırdı. Bu ülkeye hizmet etmenin, döviz kazandırmanın, istihdam sağlamanın ne kadar zararlı olduğunu bize ve devlet büyüklerimize göstermiştir. Biz turizmciler bu işin ne kadar önemsiz olduğunu anlamamışız, bunu bize gösterdiği için kendisine teşekkür ediyoruz" dedi. 'BUGÜNKÜ YAZIN BERBAT' Ahmet Hakan'a cevap veren bir başka isim ise turizmin duayenlerinden Hüseyin Baraner oldu. Cevabına, "Ey Ahmet Hakan, bugünkü yazın berbat" diye başlayan Baraner, "Antalya ağladı, Belek ağladı diye bir sürü saçmalamayı dizelemişsin.. Kardeşim biz turizmciyiz, ülkenin tek halk sanayisiyiz. Türkiye'nin misafir odalarının bekçileriyiz, sorumlusuyuz biz. Evet biz ağlarız çünkü duyguluyuz, çalışkanız, hizmetkarız.. Hem de hıçkıra hıçkıra ağlarız" dedi. TUZU KURU, GÖZÜ KURU Ekonomisi zor bir işin içinde yüzbinlerce, milyonlarca gence istihdam, eğitim sağlamaya çalışanlar olduklarını hatırlatan Baraner, "Onu öde bunu öde derdinden deniz kenarında 365 gün bembeyaz gezenleriz biz... Biz.. Ağlarız hem de çok! Hatta hıçkıra hıçkıra.. Ama kendi halimize değil sizin gibilerin yazdıklarına" ifadelerini kullandı. Kendisini Ahmet Hakan'a hatırlatan Baraner, "16 sene önce seni yurtdışına çıkarmamışlardı, ben yardım etmiştim, uçmuş gitmiştin bir yerlere. Yıllar sonra 7 Mehmet'te Menderes Türel'le yemek yemiştik ve sen hatırlamıştın beni. Önce 'abi' sonra bana 'baba' demiştin. Hatırladın mı? İşte benim o. Evet benim o, dün senin yazdığın Ruslar'a ağlayan turizmci. Ahmet Bey!" diye konuştu..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye tarafında 11 terörist etkisiz hale getirildi
Türkiye
AK Parti'li yöneticilerden Defarges hakkında suç duyurusu
Dünya
Merkel İngiltere'ye savaş açtı!

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu