Muhalifler'den Halep'te rejime ağır darbe

Muhalifler'den Halep'te rejime ağır darbe


Muhalifler Halep'in Cemiliye mahallesindeki Baas partisi binasını 60kg patlayıcı kullanarak havaya uçurdu, 50 askeri öldürüp 53 askeri de esir aldılar.

Halep'in Fethi operasyon odasına bağlı muhalif birlikler, Halep'in Akabe cephesinde rejime ait bir tüneli ve Cemiliye mahallesindeki Baas partisi binasını 60kg patlayıcı kullanarak havaya uçurdu, Mellah ve Kastillo yolundaki baskıyı hafifletmek için başlatılan operasyonda muhalifler 50'ın üzerinde rejim askerini öldürüp 53 askeri de esir aldı.

Yine Halep'in Fethi operasyon odasına bağlı bir grup muhalif, Suriye direnişi tarihinde ilk kez tarihi Halep kalesine sızmayı başardı ve çıkan çatışmalarda kaledeki rejim güçlerine bağlı keskin nışancılarının birçoğunu etkisiz hale getirdi.

Muhalifler Halep'in Halidiye cephesinde rejime ait iki tank ve Şeyh Yusuf tepesinde de 130mm top imha ettiler.

Halep'in merkezinde çekim yaparken yaralanan yerel aktivistlerden Louai Barakat, Haber Seyret muhabirine yaptığı açıklamada, Esed ve Rus uçaklarının şehir merkezinde aldıkları darbenin acısını sivil halkı bombalayarak çıkardığını söyledi.

Barakat, Esed ve Rus uçaklarının Halep'te Ensari, Sukkari, Merce, Kellase, Mağayir, Cellüm, Bezze meydanı, Bab Antakya ve Salihin mahalleleri ile Anadan, Hayyan, Hritan, Etarib, Tirmanin, Kefer Nahe, Canüdiye ve Abyin beldesini yoğun şekilde bombalayarak katliamlar yaptığını belirtti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Dayakçı öğretmen gözaltında
Türkiye
Ehliyet alacaklar dikkat! O sınav kaldırıldı
Dünya
Zapatero'dan Türkiye açıklaması

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu