FETÖ TSK'da namaz ve orucu yasaklamış!

FETÖ TSK'da namaz ve orucu yasaklamış!


FETÖ TSK'ya sızabilmek için maddi durumu kötü olan ailelerin çocuklarını kullandı. Örgüt lideri Fetullah Gülen, insanüstü hikayelerle çocukların beynini yıkayarak, deşifre olmamaları için namaz ve orucu yasakladı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato tarafından İzmir'deki askeri casusluk davasındaki usulsüzlüklerle ilgili yürütülen soruşturma, "FETÖ/PDY'nin TSK içerisindeki yapılanmasını deşifre etti. Gizli tanık ifadeleri, FETÖ mensuplarının TSK'ya sızma yöntemlerini ve buna karşı çıkan personellerin ise kumpas soruşturmalarıyla tasfiye edilerek yerlerine FETÖ/PDY mensuplarının yerleştirildiğini ortaya koydu.

HEDEF ALEVİLER

Buna göre; Paralel Yapı, TSK'ya sızmak amacıyla fakir Alevi çocukları ile maddi durumu kötü ailelerin 12-13 yaşlarındaki zeki çocuklarını ders çalışma bahanesiyle tuzağa düşürdü. FETÖ okullardan seçtiği bu çocukları hücre evlerinde örgütsel ideolojiyi empoze etti.

ONLARA GÜNAH YOK!

FETÖ, çocuklara örgüt ideolojisini pekiştirilmek için Fetullah Gülen'in sohbet videolarını izlettirdi. Çocukların itaat duygusunun geliştirilmesi için ise inanılmaz senaryo hikâyelerle beyin yıkıma seansları yapıldı. TSK'daki örgüt üyelerine 'abi'lik yapan FETÖ üyeleri, Gülen'in her şeyi bilen, geceleri ışık evlerini gezen, aynı anda Kâbe ve İstanbul'da olabilen (Tayy-i mekan), geleceği görebilen insanüstü özelliklerinin olduğu yalanlarıyla çocukları kandırdı.

Savcılığın tespitlerine göre FETÖ üyeleri gizlenmek için her şeyin mubah olduğunu çocuklara empoze etti. FETÖ'nün TSK içindeki üyelerine deşifre olmamaları için askeri okullarda, meslek hayatlarında hiçbir suretle namaz kılmamalarını, oruç tutmamalarını emrettiği ortaya çıktı. Gerektiğinde alkol alıp kız arkadaş edinebilecekleri talimatını veren FETÖ'nün elemanlarına bu uğurda yapılanların günah sayılmayacağı teminatı verdiği öğrenildi.

MİLLİ PROJELER SIZDIRILDI

Askeri okuldan mezun olacakların görev yeri tercihlerinin örgüt amaç ve idealleri doğrultusunda örgüt üyelerince yapıldığı, askeri teamüllere göre general rütbesine terfi edebilecek komutanlıklarda görev almalarının sağlandığı belirtildi. Ayrıca TSK'ya yerleştirilen FETÖ mensuplarına, "Abi"leri tarafından içerisinde uzaktan erişime izin veren casus yazılım bulunan belleğin komuta kademesindeki rütbeliler ile görev arkadaşlarının kişisel bilgisayarına takılmasının istendiği boş flash belleklerle birliklerdeki kurum bilgisayarlarından "çok gizli" belgeler ile milli projeler hakkındaki bilgilerin sızdırılması, fiziki belgelerin aslının ya da fotokopisinin de elde edilmesinin istendiği tespit edildi. Bu şekilde elde edilen verilerin örgüt tarafından arşivlendiği, belgelerin örgüt mensuplarına kadro açmak ve engel olanların tasfiyesini sağlamak için, özel hayatına ilişkin zafiyetlerinin tespit edilip isimsiz ihbar mektupları, IP adresleri tespit edilemeyen bilgisayarlardan e-posta ihbarlarının gönderilerek tasfiye için adli ve idari soruşturmalara zemin hazırlandığı ifade edildi. Soruşturma çerçevesinde ulaşılan bilgilere göre, kumpas soruşturmalarla korku ve baskı ortamı oluşturmayı isteyen FETÖ, böylece örgüt mensubu olmayan personeli baskı altın alarak veya tarafına çekerek örgüt adına hareket etmesini sağladı.

PARALEL'İN KUMPAS BEŞLİSİ

Askerlere kumpas soruşturmalarında basın kuruluşlarına gönderilecek bilgi ve belgeleri FETÖ'nün beşli toplantı üyelerinin gönderdiği belirlendi. Bu üyelerden Tarık Toros'un Kara Harp Okulu imamı olduğu öğrenildi.

ARANAN SUBAYDAN BİRİ ESKİŞEHİR'DE YAKALANDI

"İzmir'deki askeri casusluk soruşturmasında çeşitli usulsüzlükler yapılarak sahte delil üretildiği" iddialarıyla ilgili FETÖ/PDY'ye yönelik sürdürdüğü soruşturma kapsamında, hakkında nöbetçi mahkemece "gözaltı kararı" verilen Binbaşı Özgür Gün'ün Eskişehir'de bir otelde kaldığı tespit edildi. Özgür Gün durumdan haberdar edilerek otele çağrılan askeri inzibatlar tarafından gözaltına alındı. Ankara'da Milli Savunma Bakanlığı iç denetim biriminde görev yaptığı öğrenilen Deniz Mühendis Binbaşı Özgür Gün'ün İzmir'e götürüldüğü belirlendi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Çocuklar Avanos'ta çanak atölyelerini gezdi
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Hollande’dan Macron’a destek

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu