CHP'li Atilla Sertel ve Ersin Düzen arasındaki polemik büyüyor

CHP'li Atilla Sertel ve Ersin Düzen arasındaki polemik büyüyor


CHP Milletvekili Atilla Sertel, Ersin Düzen'in "Kişilik haklarımı zedelemeye çalışanlar ile ilgili hukuk yollarına başvuracağım." sözünü "Mahkemeye vermezsen namertsin." şeklinde cevapladı.

CHP Milletvekili Atilla Sertel'in Ersin Düzen'in TRT'den kazandığı ücret ile ilgili eleştirine ünlü spikerin cevabının ardından tartışma yeniden alevlendi. Atilla Sertel Ersin Düzen'e kendisini mahkemeye vermesini söyledi.

 

Sertel'in, TRT'de haftada iki gün yayınlanan Stadyum programı için Ersin Düzen'e ayda 278 bin lira ödediği iddiası gündeme oturmuştu.

 

"HUKUK YOLLARINA BAŞVURACAĞIM"

 

Sertel'in bu iddiası sosyal medyada da gündeme oturunca Ersin Düzen iki kez açıklama yapmıştı. Son açıklamasını dün yapan Düzen, "Program ücretim ve aylık maaşımla ilgili hakkımda çıkan iddialar ve haberler yalandır. İftira ve yalanlarla, kişilik haklarımı zedelemeye çalışanlar ile ilgili hukuk yollarına başvuracağım. Sonucunu kamuoyuyla paylaşacağımın bilinmesini rica ederim. Saygılarımla" ifadelerini kullanmıştı.

 

Ersin Düzen'in bu açıklamasının ardından CHP'li Sertel'den cevapgeldi. "Bence önce TRT'ye başvur" diyen Sertel, "Rakamlarda yanlışlık varsa bunu parayı avucunuza sayan TRT düzeltirdi. Çizgi filme 45 bin TL veren ve sehven 450 bin yazan TRT, çizgi film ücretini nasıl düzelttiyse senin ücretini de düzeltirdi. Özetle, beni mahkemeye vermezsen namertsin" ifadelerini kullandı.

 

Sertel'in açıklamaları şöyle:

 

"Türkiye'ye dönünce TRT'den aldığın para miktarını açıklayacakmışsın. Mahkemeye başvuracakmışsın. Bence önce TRT'ye başvur. Ey TRT yetkilileri bana fazla para vermişsiniz, bunu iade etmek istiyorum, diyebilirsin. Ya da TRT'de program yapmayabilirsin. Yok mahkemeye vereceğim benim şirketime bu para ödenmiyor diyorsan mahkemeye başvurup bunu kanıtlamalısın.

 

Halktan toplanan elektrik paralarını, bandrol ücretlerini yağmalayanlara karşı durmazsam namerdim. Halk adına peşinizdeyim. Benim yaptığım iş TRT'nin Kit komisyonu üyesi milletvekillerine yaptığı açıklamaları kamuoyuna taşımaktır.

 

"BENİ MAHKEMEYE VERMEZSEN NAMERTSİN"

 

Rakamlarda yanlışlık varsa bunu parayı avucunuza sayan TRT düzeltirdi. Çizgi filme 45 bin TL veren ve sehven 450 bin yazan TRT, çizgi film ücretini nasıl düzelttiyse senin ücretini de düzeltirdi. Özetle, beni mahkemeye vermezsen namertsin.

 

"BASİT SPOR PROGRAMLARIYLA..."

 

Çünkü mahkemede senin şirketinin stadyum Programı dışında TRT'den aldığın Fransa ücretinin ve diğer yapımların bedelini de sorup öğrenmiş olacağız. Bu düzen içinde halkımızın paralarını basit spor programıyla cebine indirmemin önüne geçeceğim. Peşini bırakmayacağım kurduğunuz bu tatlı düzeni bitirmek için sonuna kadar uğraşacağım. Mahkemede görüşeceğiz."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Operasyonlar sürüyor: 3 PKK'lı terörist öldürüldü
Türkiye
FETÖ'nün suikast timine ağırlaştırılmış müebbet istemi
Dünya
KSYÖ ekibi Han Şeyhun'da araştırma yapmak için hazır

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu