Meclis'i bayram sonrasında yoğun gündem bekliyor

Meclis'i bayram sonrasında yoğun gündem bekliyor


TBMM'yi Ramazan Bayramı sonrasında yoğun bir gündem bekliyor.AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 1 Temmuz'da tatile girmeme kararı alan Meclis'te önemli düzenlemeler gündeme gelecek.

Komisyonlardan geçen yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla bazı kanunlarda değişiklik yapan düzenleme ile Uluslararası İşgücü Yasa Tasarısı, TBMM Genel Kurulunun tatil sonrasındaki gündemini oluşturuyor.

HDP'nin İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında verdiği Gensoru Önergesi, Karadağ'ın Kuzey Atlantik Antlaşmasına Katılımına İlişkin Protokol ile henüz Meclise sevk edilmeyen İsrail ile varılan mutabakatın onaylanmasını içeren düzenlemeler de Bayram sonrasında yasalaştırılması planlanan düzenlemeler arasında sayılıyor.

Meclis'in, tatile girmeden önce çeşitli bakanlıklarla ilgili düzenlemeleri içeren bir torba düzenlemeyi de görüşmesi planlanıyor. Ancak düzenleme henüz Meclis'e sevk edilmedi.

AK Parti Grubu, Meclis tatile girmeden TBMM İçtüzüğü değişikliğini gündeme getirmeye hazırlanıyor. İçtüzüğün yenilenmesi amaçlanmakla birlikte, "Meclis çalışmalarını tıkadığı" düşünülen konuların yer aldığı kısmi bir değişikliğin tatil öncesinde yapılması amaçlanıyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Meclis'in ne zaman tatile gireceği" soruları üzerine, yasalaştırılması planlanan düzenlemeler çıkarıldıktan sonra TBMM'nin tatile gireceğini belirterek, "Meclis'in 15 Ağustos'a kadar çalışabileceğini, hatta bunun Ağustos sonunu bulabileceğini" söyledi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu