Türkistan İslam Partisi’nden ”Türkmen Dağı Operasyonu” Açıklaması

Türkistan İslam Partisi’nden ”Türkmen Dağı Operasyonu” Açıklaması


Türkistan İslam Partisi’nden ”Türkmen Dağı Operasyonu” Açıklaması

Yaklaşık 2  hafta önce Esad rejimi ve Rusya Türkmen Dağı’na  havadan ve karadan operasyon başlatmış ve muhaliflere karşı önemli ilerlemeler kaydetmişti .

Buna karşılık aralarında Türkistan İslam Partisi’ninde bulunduğu muhalifler , 17 Haziran Cuma günü  Türkmen Dağı’na  büyük bir  operasyon başlatatmış ve 2 haftada   dağın kontrolünü tekrardan ele geçirmişdi.

Türkmen Dağı adına bu sevindirici gelişmeler yaşanırken Doğu Türkistan Bülteni olarak  Türkistan İslam Partisi’sinin  askeri genel emiri İbrahim Mansur ile  Türkmen Dağı bölgesinden yaşanan son gelişmeler ile ilgili kısa bir söyleşi  gerçekleştirdik.

Türkistan İslam Partisi askeri genel emiri İbrahim Mansur  gerçekleştirdiğimiz söyleşide  ” Türkmen Dağı’nın kontrolünün  Türkistan İslam Partisi’nde olduğunu ” belirtirken  ” Türkistan İslam Cemaati ile hiçbir ilişkisi bulunmayan   Türkiye’deki   bazı kişilerin , cemaatlerin ve vakıfların Türkistan   İslam Partisi’nin ismini kullanarak yardım topladıklarını ve  Türkistan İslam Partisi’nin bu durumdan son derece rahatsız olduğunu ve derhal buna bir son verilmesini istedikleri” açıklamasında bulundu

Türkistan İslam Partisi askeri genel emiri İbrahim Mansur ile gerçekleştirdiğimiz söyleşinin tam metnini ilginize sunarız :

Türkistan İslam Partisi askeri genel emiri İbrahim Mansur :

Bugün İslam ümmetinin içinde bulunduğu koşullar gereği  cihad ümmete farz-ayndır. Türkistan İslam Partisi ,  üzerine farz-ayn olan cihad ibadetini  Doğu Türkistan ve Afganistan’dan sonra  5 ülke aşarak ve 10 bin km yol katederek  Şam topraklarında  şeriatın ikame edilmesi  ve   mazlum Müslümanların üzerindeki zulmün  kaldırılması  için Suriye’dede yerine getirmektedir

Suriye’deki savaş son aylarda  Türkmen Dağı bölgesinde  kızışmış ve bunun sonucunda Türkmen Dağın’daki Türkmen kardeşlerimizden oluşan  bir çok cemaat , Türkistan İslam Cemaati’ne gelerek yardım talep etmiştir.

Cemaatimiz bu yardım taleplerine karşılık vererek bölgeye öncü bir ekip göndermiş ve operasyon için hazırlıklara  başlamıştır.

Öncü ekibimiz kendi yapısını Türkmen Dağı’nda kurmuş ve  bölgede 2 aydan fazla bir çalışma yapmıştır. Bu konuda Ensar kardeşlermizden bizlere yardımcı olanlar olmuştur

Bizler bu çalışmaları  bitirdiğimizde operasyon için ağır silahları getireceğimiz bir bölgeyi ve kara yolunu kontrol altına  aldık.

Bu bölge ve kara yolundan ağır silah ve tanklarımızla getirerek operasyona başlamak için  birliklerimize hareket emri verdik.

Bizler bu hazırlıkları yaptığımız sırada malasef   Esad rejimi ve rejimin  yardımcı  kuvvetleri  saldırı başlattı ve  çok küçük bir bölgenin haricinde Türkmen Dağı rejimin eline geçti.

Tekrar operasyon yapacağımız bölge ve kara yolunu ele geçirerek Allah’ın yardımı ile Türkmen Dağı’nın düşen bütün bölgeleri Türkistan İslam Partisi’nin  kontrolüne geçti.

Türkmen Dağı şu anda  Türkistan İslam Partisi’nin kontrolündedir. Buradaki Türkmen cemaatler Türkistan İslam Partisi’nin kontrolü altında ribat ve cihatlarına devam etmektedir.

Üzülerek söylemek isteriz ki Türkmen Dağı’na geldikten sonra bilgimiz ve kontrolümüz dışında bizim adımızı kullanan  bazı  kişiler , cemaatler  ve kurumlar Türkiye’deki Müslümanlardan bizler adına yardım talep etmektedir. Bizlerin  toplanan bu yardımlar ile hiçbir bağlantısı yoktur.

Türkistan İslam Partisi   Türkiye’de hiçbir kişi,  kurum veya  vakfa yardım toplama yetkisi vememiştir. Gerek Suriye’deki cemaatler, gereksede Türkiye’deki  cemaat veya vakıflar bizim adımızı kullanamaz. Bu konuda kimseye yetki verilmemiştir.

Türkistan İslam Partisi  bu gibi çalışmalardan rahatsız olmaktadır ve zarar görmektedir. Türkistan İslam Partisi’ne  zarar veren çalışmalara cemaat olarak karşılık verilecektir.

Aramızda ki kardeşlik hukukuna göre hareket edilmesini Türkmen kardeşlerimizden bekliyor ve sessizce bu çalışmalara son verilmesini talep ediyoruz.

Türkmen Dağı’nda  Türkistan İslam Partisi’nden  başka ikinci bir Uygur Cemaat bulunmamaktadır.

Dolaylı olarak ‘’Türkiye’ye sığınmış Uygur Türklerine yardım’’ adı altındaki faaliyetlerin Türkmen dağı ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. Suriye’deki Uygur Türkleri denilerekde cemaatimiz kast edilmektedir. Bu sloganlar adı altında sürdürülen çalışmalara derhal son verilmelidir.

Türkmen Dağı’nda bulunan Türkmen Cemaatlerin toplamı Türkistan İslam Partisi’nin  onda birinden  daha azdır . Bu kardeşlerimizin inşAllah bizlere hayır ile güzel bir ensarlık yapmasını temenni ediyoruz

Biz  din ,dil ve kan kardeşlerimiz olan Türkmen kardeşlerimizi Allah için  seviyor ve destekliyoruz. Kardeşlerimizle beraber Türkmen Dağı’nda mallarımızla ve canlarımızla Allah yolunda cihad ediyor ,  onlarla beraber canlarımızı veriyoruz. Kardeşlerimizden bu konudaki hassasiyetimize saygı duymasını bekliyoruz. Rabbim amellerimizi kabul etsin.

Not : Türkistan İslam Partisi’ne  yardım etmek isteyen Müslüman kardeşlerimiz, Türkçe bilen çevirmen ile irtibata geçebilir

E-mail adresi  : [email protected]

Voxer : Hattap Turkistani – hturki449

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
FETÖ bunu da yaptı… Öğrenciler hastanelik oldu
Türkiye
İstanbul'u korkutan iddia için açıklama geldi
Dünya
BM'nin hala Arakan'a erişimine izin yok

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu