Erdoğan için "Cesaret edemez" demişti cevabı gecikmedi

Erdoğan için "Cesaret edemez" demişti cevabı gecikmedi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da FSM Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada ‘Erdoğan mültecileri Avrupa’ya göndermeyi göze alamaz’ diyen Avrupa Komisyonu Başkanı’na cevap verdi.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'nde iftar yemeği öncesi bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AP Başkanı Martin Schulz'un kendisi hakkında" Erdoğan sığınmacıları Avrupa'ya göndermeyi göze alamaz"şeklindeki sözlerine cevap verdi.

AP BAŞKANI'NA CEVAP: TUTUŞTUNUZ

"Tutuştunuz" diyen Erdoğan, Türkiye'nin vize, geri kabul gibi şeylerin peşinde olmadığını söyledi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Ey Başkan sen Türk milletini tanımadın daha. bu millet oradan gelecek vizeymiş, geri kabulmuş bunların peşinde değil. Siz şu anda Türkiye'nin peşindesiniz. Eğer Türkiye kapıları açar mülteciler geçerse bizim haliniz ne olur diye düşünüyorsunuz.

ŞİMDİ DE LİSELERİ KAŞIYORLAR

Dün yine birileri güya bize ihtar vermek için bildiri yayınlamışlar. Bakıyorsunuz, kendi milletine söven sözde profesörü, terör örgütüne militanlık eden sözde akademisyenleri, gazetecileri savunuyorlar. Ben buradaki profesörlerimizi, doçentlerimizi, hocalarımı tenzih ederim ama içimizdeki, çuvalın içindeki çürükleri de herhalde görmeyi, onları ifade etmeyi zannediyorum hakkımız olarak görebiliriz. Paralel ihanet çetesinin pençesindeki üniversitelere kayyum atanmasına karşı çıkıyorlar, üniversitelerle yetinmeyip liseleri kaşıyorlar. Orayı halledemediler, şimdi liselere indiler.

Sonra kalkıp bana bizi bu kadar korkutma diyorlar. Ben seni ne korkutacağım. Bu yalanların hangisi korku eseri olabilir? Burada korku yok. Özür dilerim; terbiyesizlik var. Kendilerine buradan diyorum ki "Boş atıp dolu tuttuğunuz gün geride kaldı." Kendi çirkinliğinizin içinde boğulup gideceksiniz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Barzani ateşle oynuyor

Hava Durumu

31°
Detaylı Hava Raporu