Çocuklarımızın her birisi en kıymetli misafirimdir

Çocuklarımızın her birisi en kıymetli misafirimdir

  • 22 Haziran 2016 15:07


Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Annelerimizin, babalarımızın bize emanet ettiği güzel çocuklarımız, benim her birisi en kıymetli misafirimdir. Her birisini camilerin kapısında tebessüm ederek, sevinçle, güler yüzle karşılayalım." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığında, yaz Kur'an kurslarının başlaması dolayısıyla açılış programı düzenlendi.

Türkiye Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma birincisi Hamza Mustafa Aktoprak'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Diyanet İşleri BaşkanıMehmet Görmez, başkanlığın sayılamayacak kadar pek çok alanda millete, topluma ve insanlığa hizmetleri bulunduğunu söyledi.

"Bu hizmetler içinde en önemsediğim hizmetlerden biri, her sene düzenlediğimiz yaz kurslarımızdır. Çünkü bütün hizmetlerimiz daha çok bugünü inşa etmeye yöneliktir. Ama bu hizmet, yaz kurslarımız, milletimizin geleceğini inşa eder." diye konuşan Görmez, bilgi, duygu birlikteliği inşa ettiği için yaz kursları hizmetinin çok önemli olduğunu bildirdi.

Kur'an kursu öğreticilerine, hocalarına da seslenen Görmez, Allah'ın kitabını öğretmenin de güzel bir nimet olduğunu belirtti.

Onlardan, kendilerini çocuklara adayarak, Allah'ın kitabını, peygamberin hayatını, inancın temel ilkelerini en güzel şekilde öğretmelerini isteyen Görmez, "Annelerimizin babalarımızın bize emanet ettiği bu güzel çocuklarımız, benim her birisi en kıymetli misafirimdir. Her birisini camilerin kapısında tebessüm ederek, sevinçle, güler yüzle karşılayalım ve onlarla dost, arkadaş olalım, güler yüzü onlardan eksik etmeyelim." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdür Ali Erbaş ise kurslarla ilgili bilgi verdi.

Yaklaşık 115 bin öğreticinin görevli olduğunu belirten Erbaş, yaş ve seviye farkları göz önünde bulundurularak hazırlanan kursların "sevgi" temalı olacağını bildirdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Osman Sınav'dan çarpıcı açıklama.
Türkiye
Darbeci kalleş mahkemede tehditler savurdu
Dünya
İsrail'de zorunlu askerlik karşıtı Yahudiler yol kesti

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu