"Ermeni dostu" vekilden küstah sözler !

"Ermeni dostu" vekilden küstah sözler !

  • 13 Haziran 2016 11:58


Almanya'da Türkiye karşıtı propoganda yürüten Cem Özdemir, Türkiye ve Erdoğan düşmanlığına ilişkin itiraf gibi bir açıklamada bulundu. Özdemir'in sözleri, Türkiye'nin AB üyesi olmasının önündeki tek engelin Avrupa'nın kronik 'Erdoğan düşmanlığı' olduğunu gözler önüne serdi.

1915 Ermeni olaylarına ilişkin iddiaları 'soykırım' olarak tanınmasına önayak olan Alman Federal Parlamentosu'ndaki Türk vekil Cem Özdemir Türkiye'nin AB üyeliğine ilişkin 'itiraf' niteliğinde açıklamalar yaptı.


Daha önce Türkiye karşıtı oluşumların içinde yer alan ve destek veren Özdemir, Türkiye'nin Cumhurbaşkanının Erdoğan olduğu sürece, AB üyesi olmasının imkansız olduğunu söyledi.


Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üye olması, Erdoğan liderken kesinlikle olmayacak" ifadelerini kullandı.


Özdemir'den Merkel'e: Erdoğan'a yaranmaya çalışıyor


Türkiye'nin AB üyeliğine kapıları tamamen kapatmayan Özdemir, "Ancak, uzun vadede biz Avrupa'da demokratik bir Türkiye'ye ilgi duyuyoruz" dedi. Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU'nun Türkiye ile üyelik görüşmelerine kapıları kapatmasını eleştiren Özdemir, tam üyelik yerine imtiyazlı ortaklığın dillendirilmesinin yanlış olduğunu söyledi. Başbakan Angela Merkel'in çabaları sonucu AB ile Türkiye arasında sığınmacı krizinin çözümü konusunda varılan geri kabul anlaşmasını da eleştiren Cem Özdemir, kısa vadeli çıkarlar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaranmaya çalışıldığını öne sürdü. Birlik partilerinin Türkiye'ye yönelik politikalarda pusulayı şaşırdığını belirten Özdemir, Türkiye politikasının stratejiden yoksun olduğunu, sadece taktiksel olarak hareket edildiğini savundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu