Türkiye artık AB’ye öncülük yapacak

Türkiye artık AB’ye öncülük yapacak


Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Bugünden itibaren Türkiye artık AB’ye öncülük yapacak, AB’yi farklı noktalara taşıyacak bir ülke haline geldi” dedi.

 AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB Bakanlığı ve British Council tarafından düzenlenen ‘Avrupa Birliği ile Müzakere Sürecinde Yer Alan Personele Yönelik Eğitim Projesi’nin (Euroskills II) sertifika ve kapanış törenine katıldı. Törende konuşan Bakan Bağış, Avrupa Birliği ile müzakere sürecinde yer alan personelin proje sayesinde eğitim birikimini geliştirdiğini belirterek, “Türkiye gerçekte AB sürecinde daha demokratik, daha saygın, şeffaf ve özgüvene sahip bir ülke olma yolunda ilerliyor. Bu makamların hepsi geçici ama Türkiye ilerlemeye devam edecek, Türkiye kendi iç barışını sağlama konusunda adım atmaya devam edecek, Türkiye zenginleşmeye ve kalkınmaya devam edecek” dedi.

AB sürecinin önemine değinen Bakan Bağış, “Türkiye’nin ancak yetişmiş nesillerle arzu ettiğimiz noktaya ulaşabileceğine inanıyorum. O nedenle bu eğitim çalışmalarını önemsiyorum. Artık AB süreci Türkiye’nin her bir yanında farklı bir gözle değerlendirilen bir süreç olmaya başladı. Türkiye’nin en önem verdiği konulardan birisi AB sürecidir” diye konuştu.
“Türkiye bu zamana kadar belki de ısınma turları atıyordu” diyen Bağış, “Bugünden itibaren Türkiye artık AB’ye öncülük yapacak, AB’yi farklı noktalara taşıyacak bir ülke haline geldi. Bu da halktan alınan güçle yapılıyor” dedi.

Bakan Bağış, konuşmasının ardından projede yer alan kursiyerlere sertifikalarını verdi. Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
TSK o köyü de kurtardı! YPG'nin Türkiye sınırına teması kesildi!
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu