İşgalci Çin’den Doğu Türkistanlı Velilere Tehdit : Çocuklarınızı İslamdan Uzak Tutacaksınız

İşgalci Çin’den Doğu Türkistanlı Velilere Tehdit : Çocuklarınızı İslamdan Uzak Tutacaksınız


Ümmetin sessizliğinden cesaret alan işgalci Çin , Doğu Türkistan’da zulmün dozunu günden güne artırmay devam ediyor .

Bölgeden gelen en son haberlere  göre Çin , 4 Haziran Cumartesi günü Doğu Türkistanlı velilere birer mektup göndererek ” Çocuklarınız İslam dininden uzak tutucaksınız  aksi takdirde haklarınızda adli işlem yapılacaktır ”  tehdidinde bulundu

Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi’de bulunan 46. lise müdürlüğüne 4 Haziran Cumartesi günü Çin Komünist  Partisi tarafından  ,  ailelere gönderilip  imzalatılmak  üzere  mektuplar  gönderildi .

Çin Komünist Partisi tarafından ailelere imzalatılmak üzere gönderilen mektunların  içeriği ise Doğu Türkistan’daki kızıl zulümün ne boyutlara geldiğini gösterir nitelikte .

Birçok dini yasağı barından mektubun dikkat çeken  başlıkları ise  şöyle :

Sayın Veli

” Çocuklarınızın   namaz kılmaları ,camiye gitmeleri ,oruç tutmaları  , dini faaliyetlerde bulunmaları ,dini kıyafetler giymeleri  herhangi bir  dine inanmaları tehlikeli ve yasaktır .

Çocuklarınıza radikal dinciliği  ve şiddeti öğreten sesli ve görüntülü her türlü materyalin kullanımı kesinlikle yasaktır

Çocuklarınızın cep telefonlarında radikal dinciliğe   ve şiddete  dair kısa mesajları kabul etmeleri ve başkaları ile bu mesajları paylaşmaları ve dağıtmaları  kesinlikle yasaktır.

Çocuklarınızın gelişiminde  Çin Komünist Partisi’nin belirlediği      siyasi ve ideolojik  düşüncenin şekillenmesinde ve gelişmesinde gerekli ilgi ve özenin gösterilmesi gerekmetedir .

Yukarıda  maddelrer  halinde belirtilen hususların  gözetim ve  sorumluluğu  velilerde olup bu yükümlülüklerin  önemle yerine getirmeleri ,aksi takdirde haklarınızda adli işlem yapılacağı hatırlatılır”

(Çin’in Doğu Türkistanlı velilere göndermiş olduğu mektup)

Çin’in Doğu Türkistan’da çıkarmış olduğu yasakların  ve uygulamaların ekseriyeti dini merkezli oluyor . Bu durum ise Çin’in bölgede kendine en büyük tehdit olarak İslam dinini gördüğü şeklinde yorumlanıyor.

 

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu