CHP'li başkan Yahudiye destek, Müslüman'a Köstek

CHP'li başkan Yahudiye destek, Müslüman'a Köstek


Mübarek Ramazan ayında Twitter’da takipçileriyle rakı muhabbetleri yapan ve bir Edirnelinin iftar çadırı açmayı düşünüp düşünmediklerine yönelik sorusunu “Düşünmüyoruz” diye cevaplandıran CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, Yahudiler söz konusu olunca tutumu farklı oluyor.

CHP’nin İslâm’a mesafeli, gayrimüslimlere sevdalı genleri Edirne’de depreşti. Bulgaristan’da Hristiyan motiflerinin yer aldığı haçlı tablonun önünde el pençe divan duran, Edirne’de sinagogda nikah kıymak isteyen Yahudilerin ayağına kadar giderek törenlerine katılan CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Müslümanlara iftar çadırını dahi çok görüyor. Gürkan, mübarek Ramazan ayında Twitter’da takipçileriyle rakı muhabbetleri yapmaktan da kaçınmıyor. 

İFTAR ÇADIRINA ‘HAYIR’ DEDİ

Müslümanların coşkuyla karşıladığı 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te Türkiye’nin her bölgesinde yerel yönetimler seferber olurken, Edirne’de yaprak dahi kıpırdamıyor. Durumdan şikayetçi olan Edirneliler, sosyal medyayı aktif olarak kullanan Belediye Başkanı Recep Gürkan’a durumu Twitter üzerinden iletti. Serhat Yıldız isimli bir Edirnelinin, “Sayın Recep Gürkan Edirne’ye Ramazan ayında çadır açmayı belediye olarak düşünüyor musunuz” şeklindeki sorusuna Gürkan, “Düşünmüyoruz” cevabını verdi. 

 

RAMAZAN AYINDA ÇİRKİN RAKI MUHABBETLERİ

 

 

YAHUDİLERİN AYAĞINA KOŞMUŞTU

 

Ramazan’a saygısı olmayan Recep Gürkan’ın, söz konusu Yahudiler söz konusu olunca tutumu farklı oluyor. Camide ve imamlar tarafından kıyılması yasak olan dini nikah törenini Yahudilerin sinagogda düzenlemek istemesine onay veren Gürkan, ayaklarına kadar giderek skandal törene katılmıştı. Bununla da yetinmeyen CHP’li Recep Gürkan, Yahudi çiftin dini nikahını kendisi kıymıştı.

HAÇLI TABLONUN ÖNÜNDE EL PENÇE DİVAN DURAN BİR BAŞKAN

 

Gürkan’ın gayrimüslim sevdası bununla da sınırlı değil. Bulgaristan’da 19 Nisan’da kendisine fahri doktora unvanı verecek olan Sofya Kütüphanecilik ve Bilişim Teknolojileri Üniversitesi’ne giden Edirne Belediye Başkanı Gürkan, rektör Stoyan Denchev tarafından karşılanmıştı. Üniversitede doktora cübbesini Hristiyan motiflerinin yer aldığı haçlı tablonun önünde giyen Recep Gürkan, Hristiyan simgelerle donatılmış tablonun önünde, rektör Danchev’in karşısında el pençe divan şekilde durmuştu.

Müslümanların heyecanını dahi paylaşmaktan çekinen Recep Gürkan, sosyal medya adresi üzerinden içki muhabbetleri yapmaktan da kaçınmıyor. 6 Haziran’da Çağlar Akyüz ve Aleksey Rikov adlı kullanıcıların “Rakı ayarlayalım mı başkanla? Ama hesabı başkan ödeyecek” şeklindeki yazışmasına cevap veren CHP’li Gürkan, “Öderim tabi” dedi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu