AK Partili kadınlar ramazan sofralarına misafir olacak

AK Partili kadınlar ramazan sofralarına misafir olacak


AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, "Kardeşime İftara Gidiyorum" ve "Sofranız Soframızdır" sloganlarıyla projeler gerçekleştireceklerini, kadın milletvekillerinin kendi bölgeleri dışındaki illerde iftar yapacağını ve ramazanda birlik ve kardeşlik mesajı vereceklerini söyledi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, AK Parti'nin ramazan ayındaki faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kadın kollarının yıl boyunca aktif bir şekilde halkla buluştuğunu ifade eden Çam, ramazanın bereket ayı olduğunu, ihtiyaç sahibiinsanlarla bu ayda daha fazla bir araya gelme şansı bulacaklarını söyledi.

AK Parti olarak ramazanda 3 projeyi hayata geçireceklerini belirten Çam, 81 ilde aktif bir şekilde doğu ile batıyı buluşturacaklarına dikkati çekti. Çam, şöyle devam etti:

"Bizim kardeş iller projemiz vardı. İllerimizi birbiri ile kardeş yapmıştık. Özellikle ramazan ayında 'Kardeşime İftara Gidiyorum' başlığı altında Doğu'daki kadınlarımızı Batı'ya, Batı'dakileri ise Doğu'ya götüreceğiz ve birlikte iftar yapmalarını sağlayacağız. Bunlar büyük salon iftarları şeklinde olmayacak. Sokak iftarlarında bir araya gelerek halka dokunacağız. Kadınlar birbirleri ile oturup sohbet edip dertleşecekler. Bunun dışında ihtiyaç sahibi kişilerin iftarlarında da bir araya gelecekler."

Çam, hedeflerinin gönüllere girmek olduğunu aktararak şunları söyledi:

"Doğu'da operasyonlar sona erdi. Operasyon sonrasında terör nedeniyle mağdur olan halkımıza devletimiz yardım elini uzatıyor ama biz manevi olarak da onların yanında olmak istiyoruz. Diyarbakır'a gittiğimizde 'Dilden değil gönülden konuşmaya geldik' dedik. Orada Sur mağduru kadınlarımızla şehit annelerimizle çocuğu dağa kaçırılmış annelerle bir araya geldik. Bu ramazan ayını da vesile kılarak bu annelerimizle yine bir araya gelmeyi hedefliyoruz."

Tencereler ortak kaynayacak

Çam, "Sofranız soframızdır" projesi kapsamında, ramazan boyunca 81 il ve 919 ilçede kadın kolları aracılığıyla halkla buluşmalar yapacaklarını anlatarak daha önceki dönemlerde olduğu gibi ihtiyaç sahiplerinin iftar sofralarına da katılacaklarını belirtti.

AK Parti'li kadınların ziyaret ettikleri evlere pişirdikleri yemekleri de götüreceklerini dile getiren Çam, "Hane halkının yaptığı yemekle tencereler birleşecek ve birlikte oturup aynı masa etrafında yemek yiyecekler. Böyle bir gönül buluşmasını arzuluyoruz." dedi.

Kadın milletvekillerinden çıkartma

Çam, AK Parti Kadın milletvekillerinin de kendi bölgeleri dışındaki illeri ziyaret ederek oralarda ramazan etkinliklerine ve iftarlara katılacağını vurguladı.

Parlamentoda, AK Parti'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da aralarında olduğu 34 kadın milletvekili bulunduğuna işaret eden Çam, şöyle konuştu:

"Kadın milletvekillerimizi de bölgelerinin dışındaki illerde iftarlarda halkla buluşturacağız. Halkın içerisinde, özellikle sokak iftarlarında bir araya gelmeyi hedefliyoruz. Milletvekili eşlerimiz, bakan eşlerimiz de bu programlara eşlik edecekler. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ve operasyon bölgesindeki illere yoğun bir şekilde gidilecek."

Kadın Kolları Başkanı olarak tüm illere gittiğini ifade eden Çam, proje kapsamında Tunceli ve Şırnak başta olmak üzere çeşitli illere gitmeyi hedeflediğini söyledi.

Çocuklara da özel ilgi

Çam, bayramda çocuklara da özel ilgi göstereceklerini dile getirerek şunları kaydetti:

"İhtiyaç sahibi çocuklarımızı bayramda da sevindirmeyi düşünüyoruz. Aldığımız rakamlarla 600 bin eve ulaşma gibi bir hedefimiz var. Bizim teşkilat olarak çok organize bir yapımız var, mahallelerimizde mahalle temsilcilerimiz var. İlçe başkanlarımız da sokak sokak, ev ev kimin neye ihtiyacı var biliyorlar. Bayrama yaklaştığımız dönem içinde girdiğimiz evlerde çocuklarımızın ihtiyaçlarını tespit edip bayramda çocukları sevindirmek istiyoruz. Hayırseverlerin de katkısı ile çocuklarımıza bayramlıklar hediye etmeyi planlıyoruz."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu