'Türkiye'yi sahte kararlarla sıkıştırma imkanınız yoktur'

'Türkiye'yi sahte kararlarla sıkıştırma imkanınız yoktur'


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen 11. Ceza Hukuku Günleri'ndeki konuşmasında, Alman Federal Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararını değerlendirirken, iddiaların, Türk milletine, Türkiye devletine, Türk tarihine iftira olduğunu vurguladı.Parlamentoların kararıyla, kanunla, düzmece mahkemelerle de tarihi iftiraların "Mahkeme kararıdır" diye hakikate dönüştürülemeyeceğini anlatan Bozdağ, tarihin tarihçilere bırakılması gerektiğini söyledi.

Tarihi tarihçilere bırakmayan gündelik siyasal politikalar çerçevesinde, tarihi de gündelik siyasal politikalara alet eden "hastalıklı" bir anlayışın dünyanın pek çok ülkesinde bulunduğunu dile getiren Bozdağ, "Türkiye'yi bir konuda sıkıştırmak için böyle bir karar alırsak şöyle olur, böyle olur... İstediğiniz kadar karar alın, Türkiye'yi bu tür sahte kararlarla, iftira niteliğindeki kararlarla sıkıştırma imkanınız yoktur. Bizim için bu kararın kıymeti harbiyesi yoktur, yok hükmündedir." dedi.

Bozdağ, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin ve Türk milletinin tarihinde, bizim mirasçısı olmakla iftihar ettiğimiz Türk devletlerinin tarihinde ve ecdadımızın geçmişinde yüzümüzü kızartacak, başımızı önümüze eğdirecek herhangi bir icraat yoktur. Türk milleti ve Türk devletleri her zaman adaletin, hakkaniyetin, merhametin, şefkatin, yardımın, mazlumun yanında duruşun sembolü olmuştur. Tarih bunun şahitlikleriyle doludur. Bizim milletimizin geçmişinde Almanya'nın geçmişinde olduğu gibi insanları diri diri fırınlarda yakma yoktur. Bizim hamdolsun böyle bir utancımız ne bugün ne dün, ne de Türk milletinin tarih sahnesinde yer aldığı günden bugüne hiç olmadı. Bundan sonra da olmayacaktır."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'den yeni açıklama "Eylemlerimiz devam edecek"
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Keşmir'de 6 sivil hayatını kaybetti

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu