​Anonymous, Çocuğuna Bakamayıp Gorilin Öldürülmesine Neden Olan Anneye Savaş İlan Etti

​Anonymous, Çocuğuna Bakamayıp Gorilin Öldürülmesine Neden Olan Anneye Savaş İlan Etti


Çocuğunu başıboş bırakıp türü tehlikede olan gorilin öldürülmesine neden olan kadın, Anonymous'un yeni hedefi.

Toplulukların tepki gösterdiği olayları hedef alan ve başka hiçbir hacker grubunun yapmadığı şeyleri yaparak insan/hayvan haklarını koruyan, çevreye karşı duyarlı olmaya davet eden, haksızlık ve ırkçılık karşısında duran Anonymous, geçtiğimiz günlerde yaşanan ve internet alemini ikiye bölen Harambe isimli goril konusunda birşeyler yapmak için kolları sıvadı.

#OPHarambe ismini verdikleri yeni bir operasyon başlatan Anonymous, Harambe'nin yanına düşen çocuğa doğru şekilde bakmamış olması nedeniyle çocuğun annesini suçladı. Olayın gerçekleştiği hayvanat bahçesindeki yetkililerin neden başka yollar denemediklerini merak ettiklerini söyleyen Anonymous, yetkililerin ilk yapılan açıklamalarda gorilin çocuğu fırlattığını söylediklerini belirtti. Sonradan ortaya çıkan videolar ile Harambe'nin çocuğa hiçbir zarar vermediğini, bağıran kalabalık nedeniyle çocuğu koruma amacıyla kenara çektiğini ve aynı şekilde yavrularını da taşıdıklarını belirten Anonymous, görgü tanıklarının gorilin yanına düşen çocuğun "Anne suda oynayabilir miyim?" şeklinde sorular sorduğunun da altını çizdi. Tüm bunlara ek olarak hayvanat bahçesindeki korumalıkların da çocuğun kolay bir şekilde düşebileceği türden olmadığını açıklayan hack grubu, türü tehlikede olan Harambe'nin öldürülmüş olması nedeniyle Michelle Gregg isimli anneyi ve hayvanat bahçesini 'gözetim altında tutacaklarını' açıkladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu