Şişecam Cam Ambalaj'dan "Cam Kumbara Boyama Şenliği"

Şişecam Cam Ambalaj'dan "Cam Kumbara Boyama Şenliği"

  • 02 Haziran 2016 15:45


Şişecam Cam Ambalaj, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve cam geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratmak amacıyla "Cam Yeniden Cam" projesi kapsamında Ataşehir Belediyesi ile kumbara boyama etkinliği gerçekleştirdi.

 

Şişecamdan yapılan açıklamaya göre, 7. Çevre Festivali kapsamında Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen "Cam Kumbara Boyama Şenliği"ne katılan ziyaretçiler, cam geri dönüşüm kumbaralarını boyayarak yeniden tasarladı.

Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, öğrenciler tarafından boyanan 10 cam kumbara, 4-12 Haziran tarihlerinde Palladium AVM’de sergilenecek.

Şişecam Cam Ambalaj, camın en sürdürülebilir ambalaj malzemesi olmasından hareketle 2011 yılında Türkiye'nin en kapsamlı sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Cam Yeniden Cam'ı hayata geçirdi.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından ödüllendirilen proje ile camın hem çevre hem de sağlık açısından en doğru ambalaj olduğundan hareketle cam geri dönüşümü konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Projenin nihai amacı, toplumsal bir davranış değişikliği oluşturularak geri dönüşüm toplumuna geçişi sağlamak şeklinde belirlendi.

Proje kapsamında anaokulları ve ilköğretimi kapsayan eğitim faaliyetleriyle çocuklara, sokak aktiviteleriyle toplumun her kesimine, ÇEVKO ile yapılan işbirliğiyle STK’lara, belediyelere hibe edilen cam kumbaraları ve cam ambalaj atığı toplama araçlarıyla yerel yönetimlere, hizmete sunulan cam kırma makineleriyle kafe, otel, restoran gibi işletmelere, cam ambalaj atıklarını yeniden üretimde kullanılabilir hale getiren tesislere verilen teknik ve finansal destekle de özel sektöre ulaşılıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'15 Temmuz' müfredatta
Türkiye
'15 Temmuz' müfredatta
Dünya
Felakette ölenlerin sayısı 400'ü geçti

Hava Durumu

30°
Detaylı Hava Raporu