Türkistan İslam Cemaati’nden Yeni Video : ”Gariblere Müjdeler Olsun 5 ”

Türkistan İslam Cemaati’nden Yeni Video : ”Gariblere Müjdeler Olsun 5 ”


Son zamanlarda Suriye’de gerçekleştirilen bir çok fetihde kilit rol oynuyan Türkistan İslam Cemaati , resmi yayın organı İslam Awazı aracılığıyla ”Gariplere Müjdeler Olsun” serisinin 5 .’sini yayınladı.

1988’de Zeyiddin Yusuf (rahimullah ) tarafından Doğu Türkistan’da kurulan, 5 Nisan 1990’da Doğu Türkistan’da Çin’e karşı gerçekleştirilmiş direnişin kahramanları olan ve son zamanlarda Doğu Türkistan’da işgalci Çin’in güvenlik birimlerine gerçekleştirdiği saldırılar ile adından sıkça söz ettiren  Türkistan İslam Cemaati, Allah yolunda ki cihadına devam ediyor .

1996’da  Şeyh Hasan Mahsum önderliğinde Afganistan İslam Emirliğine hicret eden cemaat, Afganistan’ın 2001’de haçlılar tarafından işgal edilmesinden bu yana 15 senedir Afgan halkını yalnız bırakmayarak Afgan cihadında etkin bir şekilde rol alıyor.

2011’de Suriye halkı tarafından, Beşar Esad liderliğindeki zalim Baas rejimine  karşı başlatılan şanlı kıyama destek veren Türkistan İslam Cemaati , Suriye halkını da yalnız bırakmayarak 2012’den bu yana mücahitlerinden bir kısmını Suriye’ye gönderiyor.

10 ülke aşarak Şam’ın izzetli topraklarına hicret eden ve hicret ederken de küçük çaplı bir servet harcayan Türkistan İslam Cemaati mücahitleri Afgan cihadında olduğu gibi, Suriye cihadında da etkin bir şekilde rol almaya devam ediyor.

Son zamanlarda Suriye’de gerçekleştirilen bir çok fetihde kilit rol oynuyan Türkistan İslam Cemaati , resmi yayın organı  İslam Awazı aracılığıyla  ”Gariplere Müjdeler Olsun” serisinin 5 .’sini yayınladı.

Gariplere Müjdeler Olsun 5 ,   1 sene önce muhalifler tarafından fethi gerçekleştirilen İdlip ve Cisruş Şuğur’un fetih görüntüleri ile başlıyor .  Son 1 sene içersinden Doğu Türkistanlı savaşcılar ve   Esad rejimi  ile   İdlip ‘de yaşanan şiddetli çatışmaların görüntüleri  ile devam eden video ,  Cisruş Şugur’da gerçekleştirilen  iştişhad operasyonlarının görüntülerine yer  verdikten sonra  esir alına ve öldürülen rejim askerlerinin görüntüleri ile son buluyor.

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu