Fetih Ruznamesi yayımlandı

Fetih Ruznamesi yayımlandı


İstanbul kuşatmasının 53 gününü anlatan "Fetih Ruznamesi", İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından okuyucuya sunuldu.


Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni tanıtan "1453 Panorama Tarih Müzesi" isimli kitapta yer alan Fetih Ruznamesi’nde, tarihin en büyük ve en görkemli kuşatması günü gününe ele alınıyor ve fetih hazırlıkları tüm ayrıntılarıyla gözler önüne seriliyor.

Prof. Dr. Erhan Afyoncu ve Dr. Coşkun Yılmaz tarafından yayıma hazırlanan Fetih Ruznamesi’nin sunuşunda, "53 gün sürdü İstanbul kuşatması. Nice sıkıntılara, endişelere ve ümitlere sahne olan 53 gün..." ifadesi yer alıyor.

21 yaşında kaleler kurduran, savaş teknolojisinde yeni icatlar yapan, toplar döktüren, gemileri karadan yürüten, denizleri tutan Fatih Sultan Mehmet'in komutanlığında, top, tüfek, kalkan ve kılıç sesleriyle hücum naraları arasında geçen 53 günlük kuşatmanın aktarıldığı eser, 26 Mart-29 Mayıs tarihleri arasındaki detayları görsellerle birlikte okuyucuya sunuyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
HDP'den sokak çağrısı
Türkiye
Terörist sevici vekil hakkında savcılık fezleke hazırladı
Dünya
ABD'den YPG kurnazlığı

Hava Durumu

32°
Detaylı Hava Raporu