İnsani faaliyetleri canlandırmamız gerekiyor

İnsani faaliyetleri canlandırmamız gerekiyor


Kuveyt Emiri Şeyh Sabah, "krizleri ve çatışmaları sonlandırmalı, yardımlarımızı sağlarken çok hızlı şekilde yanıt vermeliyiz. İnsani faaliyetleri canlandırmamız gerekiyor.” dedi.

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, İstanbul'da düzenlenenDünya İnsani Zirvesi'nin açılış oturumunda yaptığı konuşmada, tüm dünyanın karşı karşıya bulunduğu zorlukları aşmak için bunun gibi bir zirve düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Bu zirvenin bir dizi kriz ve doğal afetin ardından toplandığını söyleyen Kuveyt Emiri, bu olayların hepsinin mültecilerin ve yerinden edilmiş insanların sayısını artırdığını dile getirdi.

Bugün 60 milyon kişinin çok zor şartlar içinde yaşadığını ve yoksulluk sınırının altındakilerin sayısının 200 milyonu bulduğunu belirten Sabah, “Bu nedenle, krizleri ve çatışmaları sonlandırmalı, yardımlarımızı sağlarken çok hızlı şekilde yanıt vermeliyiz. Bu şekilde felaketlerden etkilenen insanların ihtiyaçlarını hızlı şekilde çözebiliriz. Bunun için de insani faaliyetleri canlandırmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Zirvenin çözüm bulmak, çatışmaları sonlandırmak, yeni kriterler bulmak ve aslında belki de sıra dışı düşünmek üzerine kurulduğunu ve ancak bu şekilde bu tip çatışmaları önleyebileceklerini kaydeden Sabah, “Bütün devletler ve örgütler bu desteği sağlamalıdır. Daha yaratıcı konseptler bulmamız için böyle bir diyaloğa ihtiyacımız vardı. Kuveyt olarak insani ilkelere derinden inanıyor ve bu yönde bir politika izliyoruz. Odağımız, ihtiyaç duyan ülke ve milletlere bu desteği sağlamak.” ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu