Trilyonluk rüşvetten haberi varmış

Trilyonluk rüşvetten haberi varmış


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na Antalya Havalimanında tepki gösteren heykeltraş Çiçen, İzmir'in Karabağlar Belediyesine 1,5 milyon lira rüşvet verdiğini iddia etti..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Antalya Havalimanında "Benim hayatımı mahvettiniz" diye tepki gösteren heykeltraş Ragıp Çiçen, İzmir'in Karabağlar Belediyesine 1,5 milyon lira rüşvet verdiğini öne sürdü.

Çiçen, ofisinde düzenlediği basın toplantısında, Karabağlar ilçesinde 250 hektarlık alanda sanatsal yapılar ve tematik oyun alanları yapmak için 3 sene önce sözleşme imzaladığını söyledi.

Zamanın belediye başkanı Sıtkı Kürüm'ün "İller Bankasında kredimiz sadece 14 milyon lira. Şu anda böyle bir projeyi yapma imkanımız yok. Bunun bir bölümünü şimdi gösterelim. Söz veriyorum 2014'ün 1 Ocak tarihinde ek bir ihale ile gerisini halledeceğiz." şeklinde söz vermesi üzerine 25 milyon lira bedelli iş için 11,5 milyon liraya sözleşmeyi imzaladığını öne süren Çiçen, Belediye Başkan Yardımcısının kendisinden 'Başkan senden 1,5 milyon lira borç istiyor' diyerek rüşvet talep ettiğini savundu.

Çiçen, "(Vermeyeceğim) demem üzerine yapımına başlanan rekreasyon alanı projesinin iptalinin söz konusu olacağını ve yatırdığım paranın yanacağını söylediler. Mecburen üç taksit halinde 1,5 milyon liralık rüşvet verdim." iddiasında bulundu.

Daha sonra Ankara'ya CHP Genel Merkezine giderek Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Tekin Bingöl'le görüşerek durumu anlattığını belirten Çiçen, Bingöl'ün soruşturma yapılmasının gerektiğini aksi halde suç ortağı olacaklarını söylediğini ifade etti.
CHPli belediyeye rüşvet verdim    "CHP'Lİ BELEDİYEYE RÜŞVET VERDİM"
Çiçen, daha sonra bütün MYK üyelerine, Aziz Kocaoğlu'na elektronik posta attığını ancak bir sonuç alamadığını söyledi.

İşi geç bitirdiği için belediyenin kendisine yüzbinlerce lira ceza kestiğini aktaran Çiçen, "Yalan makinesine bağlanalım, hangimiz yalan söylüyorsak bütün Türkiye gelsin yüzümüze tükürsün. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaşanan tüm pisliklerden, tüm rezilliklerden son satırına kadar haberi var. Tekin Bingöl, Veli Ağbaba, Gürsel Tekin... Hepsinin haberi var. Yüz yüze konuşuldu bunlarla." dedi.

Çiçen, geçtiğimiz ay Sıtkı Kürüm hakkında "Zorla ve tehditle rüşvet almaktan, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'e Kürüm'e suç ortaklığı yapmaktan, Aziz Kocaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Tekin Bingöl ve Veli Ağbaba hakkında da "Rüşvete ortak olma" iddiasıyla İzmir Cumhuriyet Savcılığına iletilmek üzere Antalya Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu aktardı.

Antalya Havalimanına CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile konuşmaya ve elindeki belgeleri vermeye gittiğini öne süren Çiçen, "(Kemal Bey siz kötü bir insansınız ve benim hayatımı mahvettiniz.) dedim. 'Ne yaptım da mahvetmişim.' dedi. 'Rüşvet alan belediye başkanını korudunuz.' dedim ve orada tepeme bindiler." diye konuştu.

Çiçen, Karabağlar'daki rekreasyon alanının tamamlandığını ancak 12,5 milyon lira alacağının ödenmediğini öne sürerek bu nedenle açılışını engellediğini sözlerine ekledi.

.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu