Türk Lirası’na geçelim!

Türk Lirası’na geçelim!


Suriyeli muhaliflerin çatı örgütlenmesi olan Fetih Ordusu, Esad’ın karşılıksız para basarak ekonomik yönden de ülkede kaos çıkarma hedefinde olduğunu belirtip Türk Lirası’na geçmek istediklerini açıkladı.

Suriyeli muhaliflerin çatı örgütlenmesi olan Fetih Ordusu'nun Şer'i kurulundaki Mekke eski imamlarından Şeyh Abdullah Muheysini, Suriye'de Baas rejimini ekonomik olarak çökertmek için muhalif grupların Türk Lirası kullanmaya başlaması gerektiğini söyledi.

ESAD’A EKONOMİK DARBE VURULABİLİR

Şeyh Muheysini, yaptığı açıklamada; “Suriye'de Baas rejimini ekonomik olarak bitirmek için Suriye parası yerine Türk Lirası kullanılması gerekir. Ahrar'uş Şam, Nusret Cephesi, Ceyş'ül İslam ve diğer gruplar birlikte karar alıp TL'ye geçiş yapmalıdır. Tek bir grup bile TL'ye geçerse yirmi dört saat içerisinde her tarafta TL kullanımı başlar. Suriye lirası sürekli değer kaybediyor. Rejim karşılıksız para basarak muhalifler tarafında özgürleştirilen bölgelere gönderiyor ve buradaki dolarları topluyor. Rejimin bu hareketi Müslümanları çok büyük zararlara sokacaktır. Tüm gruplar TL'ye geçiş konusunu gündemlerine alıp istişare etmelidir” dedi.

Şeyh Muheysini'nin bu önerisi de rejimin, yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle çok fazla Suriye lirası basarak muhalif bölgeleri de ekonomik bir krize sokma riskine karşı alınacak bir tedbir olarak yorumlandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Afrin'e tepeden kuşatma.
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
Gazze'de askerlik işlemleri başlatılıyor

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu