Yumurta atanlara 'terörist' dedi

Yumurta atanlara 'terörist' dedi

  • 21 Mayıs 2016 12:17


PKK'lılara 'arkadaşlar' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde kendisine yumurta atanlara 'terörist' dedi ve savcıları göreve çağırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da CHP milletvekilleri ile bir araya geldi.

CHP'li vekillere hitap eden Kılıçdaroğlu dokunulmazlıklarla ilgili, "Bizim tavrımız başından beri belliydi. Milletvekilini dokunuyorsunuz ama bakana dokunmuyorsunuz? Millitvekiliği dokunulmazlığı aslında soruşturmanın ertelenmesiyle alakalı bir durum. Peki bakanların dokunulmazlığı neden sürekli arkadaşlar. Bakanların özel zırhı var bunun kalkmasını istedik o da olmadı" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında kandil kutlaması yaparak "Bugün 21 Mayıs. Berat Kandili. Herkesin kandilini kutluyorum" dedi.

CHP Lideri şehit cenazesinde kendisine yumurta atılmasına ilişkin olarak da şunları söyledi:

"ŞEHİT CENAZESİNDE TERÖR SALDIRISI YAPTILAR"

"Ankara'da şehit cenazesini katıldım. Fırsat buldukça şehit ailelerini ziyaret ederiz. Bir kişi önce "Bu şehit cenazesinde sizin ne işiniz var" diye sordu.

Arkasından protestolar gelmeye başladı. Şehit alilelerini gittiğimiz zaman onlar bize sitemde bulunuyorlar. Niye bu terörü bitir miyorsunuz? Acı bizim ocağımıza düşüyor. Doğru ateş oraya düşüyor. Dün farkılı bir tabloydu. Ceplerine yumurta koşup şehit cenazesine gelmişler. Niçin şehidi istismar için. Şehitlere saygısızlık en büyük terör saldırısıdır.

"SAVCILAR BU TERÖRİSTLERDEN HESAP SORSUN"

Savcılara sesleniyorum bu teröristelerden hesap sormak senin görevin.

CHP'yi terörle bir arada göstermek isteyen insanlar namusuz, şerefsiz, ahlaksız insanlardır. Şehidine saygısı olmayan bir insan Müslüman olamaz. İnsansan da olamaz. Bu alçaklara sesleniyorum. Birisi şehitlerimize kelle dedi. Bunlar ne yaptı? Şehide kelle diyen adamın önünde diz çöktüler. Satılık adamlar,kimliksiz, kişiliksiz adamlar, Siz insan değilsiniz. Sizi oraya taşıyanlar zaten insan değil.

Her ortamda direneceğiz. Gün geri adım atma günü değildir. Gün demokrasiyi, insan haklarını savunma günüdür. Türkiye'nin kurtuluşu CHP'nin elindedir. AKP devletine karşı mücadele ettiğimizi herkes bilmeli"

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Hükümet muhalefet yapmamıza izin vermiyor '
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
İsrailli yetkililere 'referandum' yasağı.

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu