Binali Yıldırım'ın adaylığı dünya basınında

Binali Yıldırım'ın adaylığı dünya basınında


AK Parti'nin genel başkan ve başbakan adayı Ulaştırma Bakanı Yıldırım oldu. Yıldırım'ın genel başkan adaylığını dünya basını da okuyucularıyla paylaştı.

Türkiye'nin günlerdir merakla beklediği soru cevabını buldu. AK Parti'nin genel başkan ve başbakan adayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım oldu. Yıldırım'ın genel başkan ve başbakan adaylığını BBC, WSJ,  Washington Post, the  StarOnline ve CNBC'nin de aralarında bulunduğu dünya basını da okuyucularıyla paylaştı.

BBC

Türkiye'de iktidardaki  AK Parti,  Binali Yıldırım'ı yeni lideri olarak seçti.  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine "daha bağlı" bir başbakan istediği biliniyor.

Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı  Berat Albayrak'ın adı olası adaylar arasında geçse de partide yapılan temayül yoklamasında ilk üç isim arasında yer almadı.

WSJ

Türkiye'de iktidardaki  AK Parti'nin genel başkan ve başbakan adayı Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım oldu.

ERDOĞAN'IN YAKIN SIRDAŞLARINDAN

AK Parti'nin kurucu üyeleri arasında yer alan ve  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın sırdaşlarından 60 yaşındaki  Binali Yıldırım  Türkiye'nin ekonomisinin büyümesine katkıda bulunan altyapı projelerindeki rolünden ötürü parti liderleri arasında ve  Cumhurbaşkanı nezdinde itibar görüyor.

Washington Post

Türkiye'de iktidardaki  AK Parti, Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım'ı başbakan adayı olarak gösterdi.

The  Star Online

Yaklaşık 20 yıldır  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın arkadaşı olan Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım, Perşembe günü iktidardaki  AK Parti'nin yeni lideri olarak açıklandı.

"ERDOĞAN'IN HÜKÜMET ÜZERİNDEKİ GÜCÜNÜ PEKİŞTİRECEK"

Yıldırım'ın parti başkanlığı ve başbakanlığı  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümet üzerindeki gücünü pekiştirecek.

CNBC

AK Parti, Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım'ı başbakan adayı olarak gösterdi.

Kaynak: CNBC, The  Star Online,  Washington Post, WSJ ve BBC.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İstanbul'da bir trafoda patlama
Türkiye
İstanbul'u korkutan iddia için açıklama geldi
Dünya
Barzani'den Kürt diasporasına çağrı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu