Masum eylemcilere "çapulcu" dedi

Masum eylemcilere "çapulcu" dedi


Fransa'da yeni çalışma yasası protestoları devam ediyor. Paris ve bir çok şehir savaş alanına döndü..

Fransa'da cuma gününe kadar hayat adeta duracak. Hollande yönetiminin yeni iş yasası teklifini geri çekmesini isteyen sendikalar 4 günlük grev kararı aldı.

EYLEMCİLERE ÇAPULCU DEDİLER
Fransa Cumhurbaşkanlığı resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada: "1000'den fazla çapulcu (casseurs) tutuklandı 350 polis yaralandı" ifadelerini kullandı.

POLİS VE GÖSTERİCİLER ÇATIŞIYOR
Başkent Paris'teyse polis ve göstericiler arasında şiddetli çatışmalar vardı. Cumhurbaşkanı François Hollande ise geri adım atmaya niyetli değil. Hollande "bu reform geçecek" dedi.

PARİS SOKAKLARI SAVAŞ ALANI OLDU
Yeni iş yasası Paris sokaklarını savaş alanına çevirdi. Fransa'da Hollande yönetiminin yürürlüğe sokmak istediği, işten çıkartmaları kolaylaştıran ve mesai saatlerini artıran düzenleme yine binlerce göstericiyi sokaklara döktü.

.

HAVAİ FİŞEK VE TAŞA BİBER GAZLA KARŞILIK VERDİLER
Polis, havai fişek ve taş kullanan göstericilere biber gazıyla karşılık verdi.

PARİS GAZ BULUTUNUN ALTINDA
Avrupa'nın en gösterişli metropolü, yoğun bir gaz bulutunun altına gömüldü. Dün yaşanan şiddetli eylemlerle, günlerce devam etmesi beklenen gerginliğin startı verilmiş oldu.

Zira, yeni iş yasası sebebiyle Fransa'da hayat adeta duracak.. Birçok sektör salı gününden başlamak üzere dört günlük grev kararı aldı. Greve yol çalışanları, deniz işçileri, öğrenciler, hatta kendilerine yöneltilen şiddet eleştirilerine tepki koymak için polisler de katılıyor. Demiryolu çalışanlarının greviyse,, Euro 2016 karşılaşmalarının son bulacağı 11 temmuz'a kadar belirli aralıklarla tekrar edecek.

HOLLANDE GERİ ADIM ATMAYACAK
Fransa cumhurbaşkanı François Hollande ise sendikaların iş yasası teklifini geri çekme talebini reddetti. Hollande, "Pek çok hükümet bu baskı yüzünden vazgeçti. Ama ben vaz geçmeyeceğim. Reformist sendikalar ve sosyalistlerin çoğunluğu bu reformu destekliyor. Ülke için gerekli olan bu reform geçecek" dedi.

.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu