Modanisa'nın derdi meğerse tesettür değil sexmiş

Modanisa'nın derdi meğerse tesettür değil sexmiş


Rezil defilelerin ana sponsoru Modanisa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe’nin, FETÖ’cü internet sitesinde yayınlanan bir röportajda yaptığı konuşmasında, “Seksi olmak için açılmaya veya dekolteye ihtiyaç yok. Yalnızca gözlerle de seksi olunabilir” ifadelerini kullandığı belirlendi

Müslüman kadınlara farz olan tesettüre mânâ anlamında savaş açan modacılar, zihinlerindeki çirkin başörtüsü algısını dışa vurmaktan çekinmiyor. Geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi gününü sözde ‘muhafazakar moda haftası’ olarak belirleyerek tesettür defilesi gibi bir skandala imza atan Modanisa firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe’nin geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajında “Seksi olmak için açılmaya veya dekolteye ihtiyaç yok. Yalnızca gözlerle de seksi olunabilir” ifadelerini kullandığı belirlendi.

‘KADINLARIN ŞIKLIĞA İHTİYACI VAR’ DİYEREK YOLA ÇIKMIŞ!

Paralel Yapı’nın tetikçi internet sitelerinden Rotahaber tarafından da yayınlanan röportajında Kerim Türe, adeta tesettürün nasıl yozlaştırılacağını anlatıyor. Boşluktan faydalanarak bu ‘sektöre’ adım attığını anlatan Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, “Her kadının şıklığa ihtiyacı var ama seçenek yok” diyor. Kerim Türe, üretim ve satışı nasıl yapabileceğinin araştırmasını yaptığını dile getirdikten sonra skandal cümleler kurmaya başlıyor. 

AMAÇ PARA, İSLAMİ KAYGI YOK

“Biz kadının ışıltısını ön plana çıkarmak istiyoruz” diyerek Yüce Allah’ın (c.c.) Nur Sûresi 31. ayetteki kadının ziynet yerlerini örtmesi emrini çiğneyen Kerim Türe, “Gençler bir mango kızı gibi olmak istiyorlar. Biz menüyü veriyoruz onlar da istediklerini seçiyor” diye konuşuyor.  

Hiçbir İslâmî kaygı gütmeden faaliyet yürüttükleri kendi ifadeleriyle anlaşılan Modanisa’nın sahibi Türe, bununla da yetinmiyor. Türe, seksi olmak için açılmaya ve dekolteye ihtiyaç olmadığını öne sürerek şu rezil ifadeleri kaydediyor: “Yalnızca gözlerle de seksi olunabilir. Müslüman kadın kapanması gerektiğine inanıyorsa bunu ipekle de yapabilir turkuaz renkli bir kumaşla da. Seçim kendinindir.”

“TESETTÜRÜN MODASI OLMAZ!”

Gazetemiz Akit’in 6 Mayıs’ta “Rezalet 'Geliyorum' diyor” başlığıyla gündeme getirdiği rezil defileye kayıtsız kalmayan duyarlı Müslümanlar ise sosyal medyada “#Tesettüreİhanet” etiketiyle Modanisa’ya tepki gösterdi. Çoğunluğunu tesettürlü hanımların oluşturduğu kalabalık bir grup rezil defilenin düzenlendiği Haydarpaşa Garı önünde toplanarak protesto eylemi düzenledi. “Tesettürün Modası Olmaz!”, “Edeb Ya Hu!”,”Tesettür Örtünmedir, Teşhir Değil” şeklinde pankart ve dövizlerle söz konusu edebsizliğe tepki gösteren mütedeyyin gençler, rezilliğe imza atan Modanisa ve sözde modacılara lanet yağdırdı.

Tesettürü dejenere edici eylem ve söylemlerde bulunan Kerim Türe’nin sahibi olduğu Modanisa, son olarak geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi gününü sözde muhafazakar moda haftası ilan ederek tesettür defilesi adını verdikleri çirkinliklere imza atmıştı. Defilede, tasarladığı başı örtülü ancak yarı çıplak kıyafetli mankenleri podyumlarda yürütmesiyle bilinen Iman Aldebe de yer alarak vücut teşhir edici kıyafetlerini tanıtmıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • Seher Uğur

    07 Haziran 2016 02:11

    Cevap Ver

    Tek kelime ile butip insanlra yazıklar olsun diyorum ve çevremde ne kdar arkadaşım varsa hepsini uyaraçağım birdaha buradan kesinlikle alışveriş yapmsınlar.

Gündem
Teröristbaşı Fetullah Gülen'in 17 Aralık darbe girişimi pişmanlığı
Türkiye
Akdeniz'de deprem meydana geldi!
Dünya
'Stockholm sendromu'nun son örneği: İşgalcisinin adını bebeğine verdi!

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu