Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1 günü nasıl geçiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1 günü nasıl geçiyor

  • 12 Mayıs 2016 00:40


Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gününü nasıl geçirdiğini anlattı. Kahvaltı sırasında haber özetlerine ve gazetelere göz atan Erdoğan, çalışmalarının gece yarısı bittiğini söyledi. Erdoğan, yoğun iş temposuna rağmen spor yapmaya gayret ettiğini de belirtti.​

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TPB Parlamento Dergisi'ne konuştu. Gündeme ilişkin önemli değerlendirmeler yapan Erdoğan bir gününü nasıl geçirdiğini de anlattı. Yeni anayasanın milletin temel talebi haline geldiğini söyleyen Erdoğan "Yeni anayasa konusunda artık yolun sonuna gelinmiştir. Muhalefet ne yaparsa yapsın, Türkiye yeni anayasa yolunda mesafe almaya devam edecektir" dedi.

"Yeni anayasa sadece mevcut anayasanın yeniden yazımı değil asıl olarak, Türkiye'nin yeni bir yönetim anlayışına kavuşması için lazımdır" diye konuşan Erdoğan, başkanlık sistemini Türkiye'nin kendi ihtiyaçları doğrultusunda tasarlaması gerektiğini söyledi.

Yeni anayasanın siyasi tercih meselesi olmaktan çıktğının altını çizen Erdoğan "Türkiye'nin yeni anayasasına kavuşmasına engel olmaya çalışan herkes, bunun hesabını millete verecektir. Ülkemizde 'muhalefet tembelliği' diye bir sorun olduğuna inanıyorum. Muhalefet adına yapılan tek iş iktidarın 'ak' dediğine 'kara' , 'kara' dediğine 'ak' demekten ibaret. Türkiye böyle bir muhalefeti hak etmiyor. Yeni anayasa konusunda artık yolun sonuna gelinmiştir. Muhalefet ne yaparsa yapsın, Türkiye yeni anayasa yolunda mesafe almaya devam edecektir. İdeal olanı bu işin uzlaşmayla neticelendirilmesidir. Ama uzlaşma olmuyorsa, o zaman bu işe talip olanlar kendi çalışmalarını ortaya koyarlar ve milletimizin önüne çıkarlar" dedi.

Bir günü nasıl geçiyor?

Dergiye bir gününü nasıl geçirdiğini de anlatan Erdoğan, yoğun iş temposuna rağmen spor yapmaya gayret ettiğini de belirtti. Erdoğan bir gününü şöyle anlattı:

Kahvaltı sırasında haber özetlerine ve gazetelere göz atar, o günkü programıma ilişkin hazırlıklarımı yaparım. Cumhurbaşkanı Külliyesi'ndeki programlarım genel olarak saat 11.00 gibi başlar. Çalışmalarımın bitiş saati çoğu zaman gece yarısını bulur. Son olarak ertesi günün programını gözden geçirir ve istirahate çekilirim. Sadece hafta sonlarını, en azından bir kısmını ailemle geçirmeye gayret ediyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Rüşvetten tutuklanan hakimin serveti ortaya çıktı
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Çin'den ABD'ye Kuzey Kore uyarısı!

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu