Paraların yerini bilen tek kişi Fetullah Gülen !

Paraların yerini bilen tek kişi Fetullah Gülen !


Ankara'daki VIP dinleme iddianameside FETÖ'yle ilgili çarpıcı tespitlerde bulunuldu: Himmetler il muhasipleri tarafından toplanmakta ve bir kısmı il ihtiyacı için ayrıldıktan sonra "kainat imamı" Gülen'in tasarrufuna bırakılmakta. Paraların yerini bilen bir tek isim de kendisi

Dini duygularla masum vatandaşlardan ve tehditle işadamlarından toplanan himmet paralarının yerini, miktarını ve nereye harcandığını sadece Fetullah Gülen biliyor.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, “delillerle ilişkilendirilmediği” gerekçesiyle iade ettiği “FETÖ Örgütü Vip Dinleme” iddianamesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından genişletiliyor. Genişletilerek mahkemeye sunulacak olan iddianame ve eklerinde ise FETÖ’nün hiyerarşik yapısındaki işleyiş ve toplanan “himmet” paralarının trafiğine ilişkin ifade ve tespitler yer aldı.

PARALARIN AKIBETİ BİLİNMİYOR

Pensilvanya’ya aktarılan paraların nerede bekletildiği bilinmiyor. Hiyerarşik yapılanmada, üst kademelere sunum yapılıyor.

HİMMET PARALARI GÜLEN’DE

“Himmet” adı altındaki paralar il bazında ataması yapılan muhasipler tarafından toplanmakta ve bir kısmı il ihtiyacı için ayrıldıktan sonar kalan kısmı “kainat imamı” olarak bilinen Fetullah Gülen’in tasarrufuna bırakılıyor.”

 (Akşam)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu