PYD 'nin terörist yasası !

PYD 'nin terörist yasası !


PYD terör örgütü, Suriye’de işgal altında tuttuğu topraklarda kendi çizgilerinde olmayan Kürtleri bile isyan ettirdi.

Haber7.com yazarı Taha Dağlı bugünkü yazısında terör örgütü PYD'nin kendinden olmayan Kürtler'e bile nasıl zulmettiğini kaleme aldı. 

TERÖR ÖRGÜTÜNDEN ZORUNLU ASKERLİK!

PYD’nin zulmünün Kürtler arasındaki en büyük kırılma noktası ise terör örgütünün çıkardığı “zorunlu askerlik yasası”.

Suriye’de Afrin, Kobani, Haseki, Kamışlı gibi bölgelerde PYD terör örgütünün hakimiyeti var. Örgüt bu topraklarda kanton ilan edip, federal yapı oluşturma amacı güderken, kendi çizgisinde olmayan Kürtlere bile zulüm ediyor.

ARAPLAR VE TÜRKMENLERE ETNİK TEMİZLİK

Suriyeli Araplarla Türkmenler, PYD terörü nedeniyle sürgün ediliyor. Telabyad gibi Kürt nüfusunun azınlık olduğu yerlerde göçe zorlanan Araplarla Türkmenlere etnik temizlik uygulanıyor.

RUSYA VE ABD'DEN DESTEK

Sürgün politikasının yanı sıra bölge halkına dini yönden baskı da söz konusu. Bir çok bölgede Cuma hutbelerine bile sınırlama getiriliyor.

Suriye’de rejimle, Ruslarla ve ABD ile ittifak halinde olan PYD terör örgütüne bu kaynaklardan askeri, silah, para ve tıbbi yardımlar geliyor.

Mesela İngiltere’den gelen bir grubun başında olduğu 100 kişilik Batılı terörist timi, Suriye’de PYD teröristlerine eğitim sağlıyor.

Ancak Batıdan gelen militanlar PYD için yeterli değil. Terör örgütünün asıl terörist kaynağı Suriye toprakları. 2014 yılında PYD tarafından çıkarılan “zorunlu askerlik yasası” bugün hala tartışmalı bir konu.

HER AİLE EN AZ BİR ÇOCUĞUNU VERMEK ZORUNDA

Terör örgütü kanton ilan ettiği bölgelerde çıkardığı yasayla, her evden en az bir terörist devşiriyor. Yani her aile, örgüte en az bir çocuğunu vermek zorunda. 

HASTA VE ENGELLİLER BİLE ZORLA ALINIYOR

Genellikle 18-30 yaş arası gençleri zorla silah altına alan PYD terör örgütü, hasta ve engelli olduğu için muaf tutulmayı bekleyen ailelerin çocuklarını da örgüte dahil ediyor. Hasta ve engelliler cepheye gönderilmekten kurtulsalar bile asayiş hizmetlerinde görevlendiriliyorlar.

ŞAM REJİMİ MAAŞLARINI ÖDÜYOR

PYD terör örgütü Haseki’de rejimle ortak kullandığı kamu hizmetlerinde de kendi teröristlerini memur olarak çalıştırıyor. 2012’de Esed’in kısmen askerlerini çekip PYD’ye bıraktığı ancak devlet binalarındaki hizmete devam ettiği şehirlerde, kamu görevlileri PYD teröristlerinden oluşurken, memur maaşlarını ise Şam rejimi ödüyor. Tabi rejimden sağlanan kaynak, terör örgütünün kasasına aktarılıyor.

İşte bu nedenlerden dolayı Suriye’de PYD hakimiyetindeki bölgelerden terör, zulüm, baskı, katliam haberleri sıkça geliyor.

Özellikle zorunlu askerlik yasasıyla örgüte çocuklarını vermek istemeyen Kürt aileler bile, PYD zulmünden kaçarak, evlerini terk etmek zorunda kalıyor.

Taha Dağlı - Haber7

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu