OF'LU HOCA'DAN BOMBA KONUŞMA   ?

OF'LU HOCA'DAN BOMBA KONUŞMA ?


Kürsü yasağından dolayı uzun süredir cami kürsüsünden mahrum bırakılan Oflu Hoca lakaplı Yasin Gündoğdu, sürgün öncesi tekrar kürsüye çıktı ve kendisini hedef alanlara sert sözlerle yüklendi.

Oflu Hoca lakaplı İstanbul Esenyurt Büyük Osmanlı Camii İmam Hatibi Yasin Gündoğdu, Müslümanları 'uyanık' olmaya davet etti ve şunları söyledi:
 
"Başıma gelenler, benim sıkıntı çekmem hiç önemli değil; ben bunları şeref addeder, 'Rabbim benimledir' der ve yoluma devam ederim. Beni hiç de yıldıramazsınız, yıldıramayacaksınız da... Boşuna gayret sarf ediyorsunuz. Bizim için mağlubiyet de şereftir, galibiyet de şereftir Allah yolunda... Yeter ki Rabbim yolundan saptırmasın bizi..."
 
DİYANET'TEN 'CESUR VAİZ'E SÜRGÜN!
 
Cesur vaazlarından ve Müslümanların uyanması için sarf ettiği gayretten dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki kimi bürokratların hedefinde olan Gündoğdu, Peygamberimize hakaret içerikli karikatürleri yayınlayan Cumhuriyet gazetesine sert tepki göstermiş ve milletin hislerine tercüman olmuştu.
 
Yaklaşık 1 yıldır kürsü yasağına tabi tutulan Oflu Hoca, yedi ayrı kanaldan açılan davalarla susturulmaya çalışılmış ve son olarak da Denizli'nin Çivril ilçesine bağlı Gümüşsuyu beldesine 'Müezzin' olarak sürgün edilmişti.
 
Sürgün kararının eline ulaşmasıyla birlikte Esenyurt Büyük Osmanlı Camii'nde son kez kürsüye çıkan ve cuma vaazı veren Gündoğdu Hoca, kendisini susturmak için gayret sarf edenlere meydan okudu ve ne yapılırsa yapılsın yolundan dönmeyeceğini söyledi.
 
OFLU HOCA'YI HEDEF ALAN DİYANET BAŞ MÜFETTİŞİ KİM?
 
Şimdi kamuoyu merak ediyor:
 
- Milletin sevgisini kazanan ve inananların sesi olduğu için hedef tahtasına oturtulan Oflu Hoca'yla kimler, ne için ve kimin adına uğraşıyor?
 
- Çocukların bile güleceği bir komiklikle Yasin Hoca'ya 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' davası açanlar kimler? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili malûmatı var mı?
 
- Diyanet İşleri Başkanlığı ile İstanbul ve Esenyurt Müftülükleri neden hocanın yanında durup personeline destek olmuyor?
 
- Cumhuriyet gazetesi ile bağlantısı olan Diyanet bürokratları mı var ki; Hoca'yı susturmak için türlü türlü yollara başvuruluyor?
 
- Diyanet İşleri Başkanlığı'nda 'Prof. Dr. Mehmet Görmez'i de aşan ve onu takmayan' derin bir yapı mı var?
 
- Ve Yasin Gündoğdu'yla ilgili soruşturmaları yütüten M.B. isimli müfettiş kim? Mehmet Görmez başkan olmadan önce hangi olayda adı geçti ve bu olayın Mehmet Görmez'le alakası neydi? 
 
- M.B. isimli müfettişin, Paralel Yapı destekli Cumhuriyet gazetesi ve 2010 yılında Mehmet Görmez'in Diyanet İşleri Başkanlığı görevini engellemek isteyen Paralel Yapı elemanlarıyla bir bağlantısı var mı?
 
Başta cami cemaati olmak üzere, Müslüman Türkiye halkı bu soruların cevabını bekliyor... Akit Medya Grubu olarak biz de konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor ve Oflu Hoca'ya reva görülen zulmü şaşkınlıkla izliyoruz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Barzani ateşle oynuyor

Hava Durumu

31°
Detaylı Hava Raporu