Baydemir" Komşu olalım"

Baydemir" Komşu olalım"


HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir’den itiraf gibi sözler: Türkiye’nin batısı ile aynı çatı altında yaşayamayız, komşu olalım!.

HDP, terör örgütü PKK'nın peşine takıldı.
Şehirlerde hendek kazıp özyönetim yalanına sarıldı. Gerçek niyetlerini ise Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, açıkladı:
AYNI çatı altında bir yaşam sürdürelim istedik.
Ama insanlar, bir evde birlikte yaşayamıyorsa komşu olmak daha iyi. Şimdi durum, komşuluğa doğru gidiyor.

Diyarbakır'da, İnsan Hakları Derneği (İHD) Şubesi'nin dün 14'üncü Olağan Genel Kurulu'nda konuşan HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir bölücülük mesajı verdi. Kürtçe bir konuşma yapan Baydemir, "Biz Anadolu, Mezopotamya, Kürdistan ve Türkiye Parlamentosu olmasını isterdik. Hepimizin çatısı olsaydı. Ancak, o kapı Kürtler'e kapandı. Biz şimdiye kadar aynı evde, aynı çatı altında bir yaşam sürdürelim istedik. İnsanlar bir evde birlikte yaşayamıyorsa komşu olsalar daha iyidir. Şimdi durum komşuluğa doğru gidiyor" dedi. Baydemir'in bu konuşması "Özerklik değil bağımsızlık" olarak yorumlandı...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
3 komutan DAEŞ'den ayrılıp muhaliflere katıldı
Türkiye
Düğünde dolara izin yok
Dünya
Suriyeliler de dolara karşı harekete geçti

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu