Meclise bin 49 bireysel başvuru

Meclise bin 49 bireysel başvuru


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Komisyona 26. Dönem itibariyle bin 49 bireysel başvuru yapılırken bunlardan 643'ü işleme alınmıştır." dedi.

Yeneroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 26. Dönem itibariyle bugüne kadar komisyona bin 49 bireysel başvurunun yapıldığını belirtti. Yeneroğlu, bu başvuruların 643'ünün komisyon tarafından işleme alındığını söyledi. Komisyona yapılan başvurularda cezaevinden yapılan başvuruların ön plana çıktığını vurgulayan Yeneroğlu, başvuruların 461'ini cezaevinden geldiğine işaret etti. Yeneroğlu, cezaevinden gelen başvuruların detayını ise "keyfi tutum ve işlemler, fiziki koşullar, nakil talepleri, kötü muamele ve sağlık sorunları" gibi konuları içerdiğini bildirdi.

Mustafa Yeneroğlu, komisyona yapılan başvurulardan 140'ının yargıya ilişkin sorunlar, 82'sinin yasal düzenleme talebi, 67'sinin memuriyete ilişkin sorunlar, 65'inin komisyonun girişimde bulunması talebi, 74'ünün ise ailevi sorunlar, çevre şikayetleri, kayıp vakaları gibi sorunlar olduğunu ifade etti. Yeneroğlu, bir başvuruda birden fazla konu olabildiğini anlatarak, her türlü başvurunun kendilerine yapıldığını belirtti.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu