Roketler  DAEŞ görünümlü PKK 'nın işi olabilir

Roketler DAEŞ görünümlü PKK 'nın işi olabilir


Güvenlik Politikları Uzmanı Mete Yarar, terörle mücadelede gelinen nokta ve son gelişmeleri değerlendirdi. Yarar, "Kuklacı aynı olunca kuklaya bakmaya lüzum yok' dedi.

Yarar; "Türkiye'nin geneline yayılmak istenen bir terör stratejisi yapılıyor. Irak'ta oluşturulan platformda sol örgütler ortak eylem kararı aldı. Türkiye'ye karşı örgütler birleşiyor ve farklı illerde benzer eylemler yapılıyor. Birçok terör örgütünün aynı anda Türkiye'ye karşı saldırıya geçmesi tesadüfi değildir. Kuklacı aynı olunca kuklaya bakmaya lüzum yok." dedi.

TÜRKİYE'NİN SINIRDIŞI OPERASYONU HAKKI VARDIR 

Türkiye'nin Suriye'de PYD güçlerine karşı harekete geçmesi için esasında angajman kurallarına bile ihtiyaç yok. BM'in 51. maddesine göre; Angajman, devletler arasında olur. Teröre karşı ise bu kuralı bertaraf hakkı vardır.  Türkiye'nin sınırötesi operasyona fazlasıyla hakkı vardır. Türkiye, şu anda koalisyon güçleriyle DAEŞ'e karşı savaşmakta...Kilis'e her gün roket yağıyor, halkı korumak gerekiyor. Kilis'e roket atılan rampayı vurmak önemli değil, önemli olan Kilis'e roket atılmasını engellemektir. 

''DAEŞ GÖRÜNÜMLÜ PKK...''

Bu saldırıları DAEŞ'in yaptığına eminiz fakat hangi DAEŞ'in yaptığından emin değiliz.  DAEŞ'in hangi grup tarafından sponsor edildiği önemli. En son Bursa saldırısında bunu gördük. DAEŞ görünümlü PKK'lı canlı bomba olarak patladı.  Batı'nın PYD'ye desteği terör operasyonlarında gün yüzüne çıkıyor. Brüksel'de PKK çadırlarına susan Avrupa'nın iki yüzlülüğü ortadadır. 

DAEŞ'İ BERTARAF ETMEK İÇİN 3 ADIM VAR

Çok sağlam bir istihbarati bilgilerle tedbirler alınması gerekir. İlk olarak sınır güvenliğinin sağlanması daha sonra sınır ötesi güvenliğin sağlanması artı sınır içi güvenliğin sağlanması…Bu üç adımın atılması lazım ve bu üç başlık içinde atılması gereken adımları izlenmesi gereken yollar ayrıdır. Bu insanların dağa çıkması engellenmeli.

Biz kendimiz silkeleyemezsek birileri silkeleyecek. Üzerimize serpilen ölü toprağından silkinmemiz gerekiyor. Bu vatan için ortak bir noktada birleşmeliyiz, farklı ideolojide olsak da...Bu vatanı bizden başka seven olamaz.  Bizim ülkemizde terörle mücadele konusunda başarılıyız fakat teröre bulaşanları engelleyemiyoruz. Asıl sorun budur. 'Neden bu kadar insanın dağa çıkmasını engelliyemiyoruz' sorusuna cevap aranmalı.(kanala)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Trump seyahat yasağının kapsamını genişletti

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu