Ahmet Sever yine Ak Parti'ye  saldırdı !

Ahmet Sever yine Ak Parti'ye saldırdı !


Abdullah Gül'ün 12 yıl danışmanlığını yapan Ahmet Sever, Erdoğan'ı tek adamlıkla suçladı, AK Parti'yi sert sözlerle eleştirdi.

Gazetecilik deneyimini Doğan Medya'da yaşayan, sonra da 12 yıl boyunca Gül'ün danışmanlığını yapan Ahmet Sever Cumhuriyet'ten Selin Ongun'a konuştu. Gül'ün danışmanlığını yaptığı dönemde de şimdi olduğu gibi başta Erdoğan'ı ve AK Parti'yi sert sözlerle eleştiren Sever bugünkü röportajında AK Parti'nin davasını 'menfaat davası' olarak niteledi.

"AK PARTİ'NİN YÜZDE 76'SI GÜL'Ü İSTEDİ, YÜZDE 1 DAVUTOĞLU DEDİ"

İşte röportajdan bazı bölümler:

(Temayül yoklamalarında) Abdullah Gül’e çıkan destek yüzde 76’ydı. Ahmet Davutoğlu’na çıkan destek de yüzde bir civarındaydı. Arada korkunç bir uçurum var. İşin tuhaf tarafı da orada. Tabanın görüşü bizim için çok önemli, deyip tabanın görüşünü dikkate almadan bildiğini okumak ancak bu kadar olur.

"ERDOĞAN ÜLKEYİ DEPRESYONA SOKTU"

Sadece dünyayla kavgalı değil, kendi içinde de kavgalı bir Türkiye…

Kesinlikle öyle. Kendi içinde herkesi kucaklayan, iç barışı sağlayan, içeride güçlü olan Türkiye zaten o gücü dışarıya yansıtıyordu. Bugün maalesef Türkiye’nin yarısı kendisini, kendi ülkesine yabancı hissetmeye başladı. İktidar, özellikle Kürtlerin, liberallerin, laiklerin ülkelerine olan aidiyet duygusunu yok ediyor. Bu, insanları kendi ülkelerine karşı yabancılaştırıyor. Belki de meselenin en vahim ve tehlikeli kısmı bu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin yarısını depresyona soktu.

AK PARTİ'NİN DAVASI MENFAAT DAVASI

AK Parti’nin dava temasına nasıl bir parantez açarsınız

Dava filan kalmadı. Neyin davası? Menfaat, çıkar davası.

YÜZDE YÜZ BİAT İSTİYOR

Cumhurbaşkanı yüzde yüz biat istiyor. Yüzde 99 biat yetmiyor. Dediklerinin yüzde 99’unu yapıp birini yapmazsanız bitiyorsunuz gözünde. Davutoğlu bu süreçte pek çok sınavdan geçti ve aslında hepsini kabullendi. MKYK ve Bakanlar Kurulu oluşturulurken, neredeyse tamamını Cumhurbaşkanı belirledi. Dolayısıyla bunları içine sindirip bugün olanlara şaşırması tuhaf.

 

 

en son haber

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu