Türkiye emin adımlarla 2023 hedeflerine yürüyecek

Türkiye emin adımlarla 2023 hedeflerine yürüyecek


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizler bu şekilde dik durduğunuz müddetçe Türkiye emin adımlarla 2023 hedeflerine yürüyecek, tüm kriz beklentilerini bir kez daha inanıyorum ki boşa çıkaracaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da STK temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Dünyanın en ücra köşesindeki bir ülke dahi hapşırsa nezle olan bir Türkiye'den küresel krizlere direnç kazanmış, kendi imkanlarıyla bu krizleri aşan bir Türkiye'ye geldik." dedi.

"Sizler bu şekilde dik durduğunuz müddetçe Türkiye emin adımlarla 2023 hedeflerine yürüyecek, tüm kriz beklentilerini bir kez daha inanıyorum ki boşa çıkaracaktır." diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Sizin iradenizi istiskal etmek, aşağılamak, gasbetmek için nöbet bekleyenler hep hayal kırıklığına uğrayacaktır. Spekülasyonlarla servetine servet katmaya alışmış simsarlar, umduklarını bulamayacaklardır. Kandan ve candan beslenen vampirler gibi ülkemizin üzerine atlayan teröristler de onların iplerini ellerinde tutanlar da gayelerine ulaşamayacaklardır."

"Adeta ülkeleriyle hiçbir bağlarının kalmadığını ilan ediyorlar"

Erdoğan, paralel devlet yapılanmasına ilişkin, "Son Amerika ziyaretimizde, konferans vermek üzere gittiğimiz binanın önünde gördüğümüz utanç tablosu, bu çetenin artık kimlerin oyuncağı olduğunun en son örneğidir. Bölücü terör örgütünün mensuplarıyla, Ermeni diasporasıyla birlikte hareket etmekten, aynı safta yer almaktan çekinmeyen Paralel ihanet çetesinin mensupları adeta ülkeleriyle hiçbir bağlarının kalmadığını ilan ediyorlar. Ermeni Asala örgütünün mensuplarıyla bir aradaydılar, YPG ile bir aradaydılar ve orada el ele onların bayraklarının önünde, paçavralarının önünde bize karşı slogan atıyorlardı." değerlendirmesinde bulundu.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu