Yolları böleriz ama ülkeyi böldürtmeyiz

Yolları böleriz ama ülkeyi böldürtmeyiz


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, "Yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük, hayatları, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama ülkeyi böldürtmeyiz" dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Yolları böldük, milleti birleştirdik. Yolları böldük hayatları, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama ülkeyi böldürmeyiz." dedi.

Yıldırım, Kent Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmasına, "Allah'ına kurban, gadanızı alayım" diyerek başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yola çıkarken Türkiye'yi kalkındırmayı, Türkiye'yi erişilen, ulaşılan muasır medeniyetler seviyesine çıkarmayı, havayolunu halkın yolu yapmayı, iletişim yollarıyla vatandaşların hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini ifade eden Yıldırım, "Yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük, hayatları, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama ülkeyi böldürtmeyiz. Türkiye'yi, milleti bölmeye kalkanların da canına okur Malatya." diye konuştu.

Malatya'ya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde, son 13 yılda bakanlık olarak 3,5 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını aktaran Yıldırım, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı, başbakanlar çıkaran, Türkiye'nin birliğinin kardeşliğinin beraberliğinin teminatı olan Malatya'ya ne yaparsak yeridir, ne yaparsak hakkıdır. Yollar, havayolları, iletişim yolları, akıl yolları tamam. Malatyalılar yapılacak önemli bir işimiz var, hazır mısınız? Yolları açtık, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine götüren, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran hizmetleri teker teker tamamladık. Şimdi sıra başkanlıkta. Malatya başkanlık sistemini getirmeye hazır mı? İşte Malatya işte Türkiye. Malatya'dan seslenen bu ses dalga dalga Türkiye'nin her köşesine ulaşacak, Türkiye'nin geleceğini inşa edecek. Sayın Cumhurbaşkanım bu ülke üzerinde hesap yapanlar, iç ve dış düşmanlar, paraleli, yamuğu, bölücüsü kim olursa olsun bu milletten hak ettiği cevabı en güzel şekilde alacaktır. Burada dalgalandırılan al bayraklar, burada kükreyen Malatya sesi Türkiye'nin sesidir. İşte hizmet işte millet işte Malatya."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Kaos referandumunun sonuçları 3 gün içinde açıklanacak!

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu